HAKAN TÜTÜNCÜ`DEN MESAJ

2009 yılında bize verdiğiniz emanetin sorumluluğunu, ilk günkü heyecanımızı hiç kaybetmeden gururla taşıyoruz.

Geçen 13 yılda, Kepez’i her alanda geleceğe daha güçlü bir biçimde taşımak için ortaya koyduğumuz “insan odaklı yönetim” ve “vizyoner belediyecilik” anlayışı ile akıp geçen zamana karşı mücadele verdik ve eserler zincirimize yeni halkalar eklemek adına adeta kendimizle yarıştık. Bu yaklaşımla herkesin yaşamaktan mutlu olduğu ve ait olmaktan dolayı iftihar ettiği bir şehir kurmayı ve gelecek nesillere aktarmayı hedefledik.
Kalpler ve gönüller kazanmanın her şeyden üstün olduğuna inandık. Her vesile ile bir ve beraber olmanın en büyük güç olduğunu hiçbir zaman unutmadık. Siz değerli hemşehrilerimizle gönül bağımızı hiç koparmadık.
Temel belediyecilik yatırımlarında daha önce görülmemiş bir performans ortaya koyarken, hep birlikte Kepez’in yıllarca ötelenmiş sorunlarına köklü çözümler ürettik. Diğer yandan sosyal belediyecilik uygulamalarında; kültür-sanat, gençlik, spor, sağlık ve eğitimde de şehre vizyon kazandıran adımları kararlılıkla attık. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi ve çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak her zaman önceliğimiz oldu.
Herkesin gıpta ile izlediği ve birçoğu Antalya’da ilk olan; kitaplara, ciltlere sığmayacak eserleri şehrimize hep birlikte kazandırdık. Geldiğimiz noktada, Türkiye çapında takip edilen, bilinen ve örnek alınan bir belediye olmakla iftihar ediyoruz. Şehrin hafızasında yıllar sonra dahi hatırlanacak muazzam değişim, gelişim ve modernleşmenin hikayesini, bizden destek ve güvenini esirgemeyen, her zaman yanımızda olan siz değerli hemşehrilerimize ithaf ediyoruz.
Şimdi yeni bir dönemin arefesindeyiz; Şahsıma ve ekibime yeniden yetki verdiğiniz takdirde, sizlere hizmet yolunda azim ve heyecanla, gece gündüz demeden koşmaya devam edeceğiz. 13 yıllık görev süremizde meydana getirdiğimiz hizmet ve eserlerin çok daha fazlasını sizlerin hizmetinize sunacağımızı bilmenizi istiyorum.
Bu seçim beyannamemizin içerisinde sunduğumuz hizmet, eser ve projelerimiz, Kepezimizi geleceğe taşımak, cazibe merkezi yapmak ve işimizi aşımızı büyütmek için yapacaklarımızın sadece küçük bir özetidir.
Rabbim nasip ettiği sürece sizler için yeni eserler ve hizmetler üretmeye, şehrimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya, yeni hayaller kurmaya ve hayallerimizi birlikte gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

  BİRLİKTE BAŞARDIK BAŞARMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Sevgili Kepez’liler;
Hayata geçirdiğimiz yeni eser ve projelerle sürekli değişimin yaşandığı ve herkesin örnek bir ilçe olarak gıpta ile baktığı modern Kepez’de son bir ay içinde gerçekleştirilen hizmetlerin hikayesini aşağıda sizlerle paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Yükselen Değer Kepez
Kepez 2009 yılından bu yana sağlık, spor, eğitim, alt yapı, mimari ve sanat gibi birçok alanda yapılan dev yatırımlarla Antalya’nın vitrini ve yükselen değeri oldu. Bu çerçevede 9 yılda gerçekleştirilen değişimle modern, prestijli ve konforlu bir bölge haline gelerek her alanda ilklerin öncüsü bir ilçe inşa ettik. Bu değişim doğrultusunda; gecekonduların yerine imara uygun kaliteli ve konforlu binaların yükselmesi için imar planları yaptık, binlerce vatandaşımızın tapu özlemini giderdik. Dokuma Fabrikası yerleşkesini 7’den 70’e herkese ve turizme hitap edecek bir yaşam alanı haline getirme çalışmalarımız kapsamında; kentimize beş farklı müze kazandırıyoruz. Akdeniz bölgesinin ilk bilim merkezini de buraya yaparak çocuklarımıza armağan ediyoruz. 5.000 kişinin ayni anda ibadet edeceği ve 7 gün 24 saat Kur’an-ı Kerim okunacak Çelebi Sultan Mehmet Camiinin en kısa sürede hizmete girmesi konusunda gece gündüz çalışıyoruz. 2009’dan beri en çok yatırım ve atılım gerçekleştiği Sağlık alanında çağ atladık. Yüzlerce yıl kaderine terk edilmiş Lyrboton Kome Antik Kentini arkeopark düzenlemesi ile Antalya turizmine kazandırma çalışmalarımız sürüyor. Göreve geldiğimiz günden beri bütün bu çalışmaları ve bundan sonrada gerçekleştireceklerimizde önceliğimiz hep hemşerilerimizin yüzünü güldürmek oldu. Onların sorunsuz ve konforlu bir şehirde evlerinde mutlu bir şekilde yaşamaları en büyük dileğimiz.

Kepez’de Eğitim Yatırımları Devam Ediyor.
2009’dan bu güne 80’den fazla eğitim yatırımını Kepez’e kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda; Hayırsever iş adamı Mustafa Yılmaz’ın, anne ve babasının isimlerini yaşatmak için Ahatlı Mahallesinde belediyemiz tarafından tahsis edilen arsaya yapacağı 24 derslik Neriman – Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesinin temelini attık. Sosyal Bilimler Lisesi ülkenin geleceğinde ciddi anlamda yeni ufuklara taşımaya yönelik önemli bir eğitim kurumudur. Böyle nitelikli bir liseyi kazandırarak Kepez’in çok önemli bir eksiğini tamamlamış olmanın mutluluğunu siz hemşehrilerimle paylaşmaktan gurur ve onur duyuyorum.

İdil’e Belediyecilik Çıkarması
Kayyum Danışmanı olarak atandığım Şırnak’ın İdil ilçesini ziyaret ederek, başta şehircilik olmak üzere bölgenin temel belediyecilik hizmeti ihtiyaçlarını yerinde gördük. Devletimizin terörle yaptığı başarılı mücadele sonrası, adı terörle anılan bölgede artık turistik yatırımların ortaya çıktığını ve bölge halkının artık geleceğe baktığını memnuniyetle gördük. Ortaya çıkan böylesine güzel bir ortamda, bizi parçalamaya kalkanlar, yine hüsranla karşılaşacaklar. Çok
farklı kültürel zenginliklere sahibiz. Kardeşlik hukukumuzu geliştirip, terörü dize getirdiğimizde anlatacak ve paylaşacak çok şeyimiz olacak.

Modern Kepez’e Yeni Eserler
Kepez’e inşa edeceğimiz yeni eserlere ve Dokuma Alanı bölgesinde Antalya’ya kazandıracağımız müzelerimize ışık tutması için, Türkiye’nin değişik yerlerindeki güzel belediyecilik uygulamalarını yerinde görüyor ve şehrimize kazandırmaya gayret ediyoruz. Bu çerçevede Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış olan Konya’da örnek belediyecilik hizmetlerini yerinde inceledik, tarihi eser ve müzeleri ziyaret ettik. Türkiye’nin havacılık temalı en büyük parkı olan Türk Yıldızları Parkını ve içinde bulunan uçak restoranını yerinde gördük. Ayrıca Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Mimarisinin örneklerinin yer aldığı Ecdat Parkını da gezdik. Ayrıca Dokuma Fabrikası idari binası içinde gerçekleştireceğimiz kent belleği müzemiz için Koyunoğlu Şehir Müzesi ve tarihi Konya evinde de ARGE çalışması yaptık.

Kepez’de Dönüşüm Başladı
Belediyemizin “ daha değerli konutlar, daha güzel bir yaşam ve daha güzel bir şehir “ anlayışı ile Yeni Emek Mahallesinde gerçekleştireceği Kentsel dönüşüm projesinde sıra modern konutların yapımına geldi. Bu amaçla belediye ve vatandaşın işbirliği ile eski ve depreme uygun olmayan binaların yıkımına başlandı. Dönüşümün yapılacağı 206 dönümlük alanda 402 konut yıkılacak. 18 – 24 ay gibi kısa bir süreden vatandaşlarımız yepyeni modern ve konforlu evlerine kavuşacaklar. Kentsel dönüşüm kapsamında; hak sahipleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın taşınma yardımı ve 18 ay boyunca da 860 TL tutarında kira yardımında yararlanacaklar.

Sathi Asfalt Sezonumuzu Başlattık
Şehrin imarı ve şekillendirilmesi, aslında o şehirde yaşayanların şehri idare edenlerin ruh halini ve gönül dünyalarını yansıtır. Bir şehirde ne kadar geniş yollar varsa, o şehrin insanlarının ufku ve dünyası o kadar geniştir. Bu anlayış ve yaklaşım doğrultusunda 8 yıldır yeni yollar açtık ve islah ettik. Geldiğimiz noktada toplam 600 Km. den fazla yol açtık, 1.200 Km. den fazlada asfalt döktük. 12 aya yaydığımız asfalt çalışmalarımızın sathi asfalt sezonu açılış törenine, mülkiyet problemlerinin çözülmesiyle cazibe merkezi haline gelen ve 1.000 yataklı şehir hastanesinin de yapılacağı Göçerler Mahallemiz ev sahipliği yaptı.
Bizler sadece bir bölümünü sizlerle paylaştığımız bu hizmetlerimize, desteğinizi hissettikçe sizlerle paylaşmaya ve onurla sunmaya devam edeceğiz. Daha güzel yarınlar için esenlik ve mutluluklar diliyorum.

Hakan TÜTÜNCÜ
Belediye Başkanı
DERAKSON-GERONIMO 

Değerli Sanatseverler;
 
Yine dolu dolu bir kültür, sanat ve spor bülteni ile karşınızdayız, geride bıraktığımız Ocak ayında etkinliklerde sizlerle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadık.
 
Şubat ayında sizleri; eğitim seminerleri, konferanslar, sergiler, konserler, anma etkinlikleri ve yarışmalar bekliyor.
Antalyalı unutulmaz sanatçımız Necip Nugay anma konseri ile eskileri yad edecek, Eski Dostlar musiki topluluğu ile de sanat müziği zevkini Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yaşayacağız. Antalya`nın resmedildiği ``Dünden Bugüne Antalya`` yağlı boya resim sergisi, resim sanatlarının en incesi ``Ebru``` sergisi, yine sizlerin beğenisine sunuluyor. Yarı finallerini Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz 3. Müzik Ödülleri finali Şubat ayında gerçekleşecek ve Antalya`nın genç finalistleri Cem Karaca şarkıları ile finalde yarışacak.
 
Her yaştan ve her kesimden vatandaşımıza hitap eden etkinliklerimizde sizlerle bir arada olabilmenin heyecanı ile Şubat ayında da hepinizi Kepez`e davet ediyor, kültür ve sanatla dolu güzel günler diliyorum.
 
Hakan Tütüncü
Belediye Başkanı

Sevgili Kepezliler;

Kepez yükselen yeni eserlerle farklı bir değişimin yaşandığı örnek bir ilçe haline geldi. Şehirleşen Kepez’imize bu yolda farklı bir ivme ve anlam kazandırmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.
2016 yılı içinde sizlerin yaşam seviyesini en üst düzeye taşımak ve yaşadığınız yerle gurur duymanız için kaynaklarımızı akıllıca kullanarak ve yöneterek temel atma ve açılışlarla dolu bir hizmet sürecini daha geride bıraktık. Yılın her dakikasını sizler için tükettik, çalıştık ve başardık. 

KEPEZLİLER KENTSEL DÖNÜŞÜME EVET DEDİ

Belediye olarak, 5 mahallemizin modernleşmesi için hazırladığımız Kentsel Dönüşüme yönelik imar planı önerimizi vatandaşlarımızın iradesine sunduk.  Yaklaşık 6 bin vatandaşımızın katıldığı referandum oylamasında % 72 evet oyu çıktı. Halkımızın demokratik bir ortamda barış içinde iradesini ortaya koyduğu bu sonuç, şehre dair kararlarda “ ben yaptım oldu “ yaklaşımı yerine, halkla birlikte karar verme adına örnek teşkil etmektedir. Bundan sonraki süreçte de bu gün olduğu gibi halkımızın iradesi doğrultusunda hareket ederek, birlikte başarmaya devam edeceğiz.

SOSYAL YARDIM MERKEZİMİZİN TEMELİNİ ATTIK

Kepez Belediyesi olarak; birey, aile ve toplum refahını arttırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı bir anlayışla adil ve arz odaklı bütünsel sosyal politikalar yürütmekteyiz. Bu kapsamda sosyal yardım hizmetlerimizin kurumsal bir yapıya kavuşturulması amacıyla Kepez’e kazandırmaktan kıvanç duyduğumuz 
“ Sosyal Yardım Merkezimizin ” temelini attık. 
Halkımıza söz verdiğimiz projelerimizden biri olan bu eserimiz kapsamında sosyal yardım hizmetlerininKepez’de yaşayan ihtiyaç sahiplerine en doğru şekilde, düzenli ve ivedi olarak ulaştırılması sağlanacaktır.

3 MAHALLEMİZE İMAR REVİZYONU GELİYOR

Kepez’in yıllardır kangrenleşmiş 2B sorunundan sonra, vakıf arazileri ile ilgili sıkıntıları da sona erdirdik. Bu sorunların ortadan kalkması ile birlikte artık mahallelerimizde vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda imar çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda 2017 yılı başlarında Fatih, Göçerler ve Çamlıbel mahallelerimiz de eş zamanlı olarak imar revizyonu çalışmalarımızı başlatacağız.
 
KEPEZ’DE ÇOCUKLARIN DA SÖZ HAKKI VAR
Çocuklarımızın yaşayarak Demokrasiyi öğrendikleri ve benimsedikleri Antalya’mız da ilk ve tek olan Kepez Belediyesi Çocuk Meclisimizin 5. Genel Kurulunu yaparak, 2016 – 2017 çalışma dönemini başlattık. Kepez ilçesindeki 113 ilk ve orta dereceli okulumuzun temsilcileri Çocuk Meclisimizin yeni yöneticilerini seçtiler. 

Sevgili Kepezliler;
Artık yeni bir yılın arifesindeyiz. 2016 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde çok değerli eserler ve hizmetler üreterek sizlerle paylaştık. Sizlerden aldığımız güçle hedeflerimize ulaştık. İnanıyorum ki, önümüzdeki yılda çok değerli projeler ve hizmetlerle sizlere daha yaşanabilir bir çevre sunacağız ve bize verdiğiniz bayrağı çok daha yukarılara taşıma onuruna ulaşacağız. Yeni yılda da daha çok çalışmaya ve sizler için en üretmeye devam edeceğiz.
2017 yılının hep birlikte, omuz omuza ve gönüllerimizin birbirine daha çok yaklaştığı hepimiz için mutlu, huzurlu ve güzelliklerle dolu bir yıl olmasını temenni ederim. Saygılarımla.

 Sevgili Kepezliler;
Şehrimize ve insanımıza hizmet konusunda çok güzel günler yaşıyoruz. Kepez`e güzel eserler kazandırmanın yanında gece gündüz çalışmalarımızın sonuçlarını görmek ve bunları sizlerle paylaşmak bizlere ayrı bir gurur ve heyecan veriyor.
Tüm çalışmalarımızı hiç bir beklentimiz olmadan siz hemşerilerimizin mutluluğu, refahı, huzuru ve daha güzel bir Kepez için yapıyoruz. Emeklerimizin ve çabalarımızın karşılık bulması bizlere daha fazla çalışma ve üretme şevk ve azmi sağlıyor.
Bu bağlamda Ekim ayında aşağıda başlıklar halinde sunduğumuz, hepimizi onurlandıran ve mutlu eden bir çok gelişmeler yaşadık.
Kepezden Antalya`ya Muhteşem Bir Armağan Olan `` Park Orman`ı`` Açtık.
Antalya`ya prestij ve Kent turizmine alternatif katkı sağlayacak olan bir rüya proje, `` Park Orman`ı `` Kurban Bayramı öncesi Antalya`lıların hizmetine sunduk.
224 bin metre kare alanda gerçekleştirilen tesiste;  raylı dağ kızağı, go-kart pisti, çocuk eğlence parkı, macera parkı, gezi treni, çocuk köyü, alışveriş sokağı, yapay göl ve şelale, manej ve kahvaltı mekânları bulunuyor. Ayrıca tesiste 810 metrelik parkuruyla Türkiye’nin en uzun raylı dağ kızağı parkuru da yer alıyor.
Macera Ormanı Antalya`lıların Gözdesi Oldu.
Daha önce 70 dönümlük alan içersinde  bir ilk olarak Antalya`ya kazandırdığımız Macera Ormanı Antalya`lı hemşerilerimiz tarafından ilk açıldığı günkü heyecanla ziyaret ediliyor.
Hafta sonları çocukları ile birlikte güzel bir gün geçirmek isteyen Antalya`lılar için alternatif bir tesis haline gelen mekan 24 saat yaşıyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve kendini genç hissedenlerin macera tutkularını dolu dolu yaşadıkları tesis eğlenceli parkurları, menaj sahaları, at binme parkurları, Antalya`nın en gözde lokantası ve konumu ile Antalya`lılara yeni bir soluk getirdi.
Kreşimizin 2`nci Şubesi de Hizmete Başladı.
Birincisini Teomanpaşa mahallesinde hizmete açtığımız Nasreddin Hoca Gündüz Bakım Evi ve Kreşi`nin ikinci şubesini yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde çocuklarımızla buluşturduk. Yeni kreşimizde 140 çocuğumuza okul öncesi eğitim vereceğiz. Kepez`in nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu Dokuma bölgesinde Özgürlük mahallesinde hizmete giren tesisimiz de, çocuklarımıza her açıdan mutlu oldukları bir ortamda çok önemli kazanımlar sağlamanın yanı sıra  çalışan anne ve babalarımıza da  kaliteyi ucuza bulabildikleri güvenli bir mekan sunmanın da gururunu yaşıyoruz.
 
Gençlerimize Ücretsiz LGS - LYS Kursu Veriyoruz.
Gençlerimiz bizim için çok önemli ve değerli. Gençlerimizi geleceğimiz olarak görüyor, onların eğitimli güçlü bireyler olarak yetişmeleri için eğitim desteği veriyoruz. Bu kapsamda halen ücretsiz olarak 8 sınıfta devam eden KPSS hazırlık kurslarımıza 500 gencimizin katılımını hedefliyoruz. YGS ve LYS hazırlık kurslarında edebiyat, fizik, kimya, biyoloji gibi derslerde sınavlara yönelik dersler işleniyor. Sabah, öğleden sonra ve hafta sonlarındaki kurslarda her hafta deneme sınavı ve testler ücretsiz olarak yapılıyor.
Yepyeni Bir Bulvar Daha `` Hamza Taş Bulvarı `` 
Göreve geldiğimiz günden beri ``Yol Medeniyettir`` söylemi doğrultusunda oluşturduğumuz alt yapısıyla yepyeni bir şehir yaptığımız Kepez`de çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu bağlamda 2014 yılında Varsak bölgesinde Süleyman Demirel Bulvarı ile Çamlıca Mahallesi yol kavşağı arasında 30 metre genişliğinde ve 1.700 metre uzunluğunda, kent için yeni bir şehirlerarası yol alternatifi olan Hamza Taş Bulvarını açmıştık. Şimdi de Kirişçiler yolunu 30 metre uzunluğunda ve 2.700 metre bir bulvar haline getirecek çalışmayı başlattık. Yeni yapacağımız bu bulvar ile Antalya - Burdur çevre yoluna ve yapımı süren kuzey çevre yoluna bağlantı sağlanacak.
Yatırımlarımıza Ara Vermeden Devam Ediyoruz.
Kepez`imizin 6. Temalı Parkı `` Tek Sarnıç `` parkının temelini attık. 64 dönümlük alanda gerçekleştirilecek parkımızda çocuklarımız için 3 dönümlük masal parkı da yapacağız. Parkımızı 2017 yaz aylarında hizmete sunacağız.
Antalya`nın sağlık merkezi haline gelen Kepez`imize bir sağlık yatırımı daha getiriyoruz. Yakında açacağımız Türkiye`nin ilk akıllı hastanesi olan `` Kepez Devlet Hastanesinin`` yanına yapılacak olan ``Antalya Onkoloji Merkezi`` Kasım 2016 ayı içinde hizmete girecek.
Muhtarlarımızın önemli toplantı ve aktivitelerini yapabilecekleri `` Muhtarlık Hizmet Birimi`` inşaatı halen Yenidoğan Mahallesinde Recep Gürbüz Parkı yanındaki alanda devam ediyor.
Pazarcılar Odası ile yaptığımız protokol kapsamında Antalya`nın en modern semt pazarını Kepez`e kazandırıyoruz. Şafak mahallesinde 8.400 metre karelik alanda 2 katlı olarak yapılacak semt pazarı 6 ayda tamamlanarak hizmete girecek
Fabrikalar mahallesinde yaptığımız açık yüzme havuzumuzu yakında hizmete açacağız. Antalya`da bir ilk olan Adnan Menderes Tam Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzla birlikte, açık yüzme havuzumuz da ilçemizde yüzme sporuna katkı sağlayacak ve Kepez`i yüzmenin merkezi yapacak.

Güzel işler yapmaya ve sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Hep birlikte çıktığımız hizmet yolculuğumuzda birlikte yürüyeceğiz ve hizmet çıtamızı daha yukarılara taşıyacağız.
Bu duygularla nice daha güzel hizmetlerle yine buluşmak üzere güzel yarınlar diliyorum.
 
                                                                                                                  Hakan TÜTÜNCÜ
                                                                                                                  Belediye Başkanı

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ KEPEZ`DE YAŞATACAĞIZ
Kepez Belediye Meclisinin tüm siyasi parti temsilcileri gönül birliği yaparak, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini ilçede yaşatma kararı aldı.
Sevgili Kepezliler...
15 Temmuz kalkışması ile milletimizi bölmek ve esir etmek isteyenler, aksine milletimizin birlik beraberlik, dayanışma sergilemesine ve tek yürek olarak geleceğe umutla bakmasına sebep oldu. Sakarya Bulvarı üzerinde oluşturduğumuz Şehitler Parkı ile şehit ve ailelerine sahip çıkan ve takdirini kazanan Kepez Belediyesi, vatanı için bir an bile düşünmeden kendilerini feda eden 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimize de sahip çıkarak, Kepez`de yaşamaları için gerekli girişimleri gerçekleştirdi.
Kepez Belediye Meclisi`nin tüm parti temsilcileri, Demokrasi şehitlerimizi onurlandırmak için daha öncede sergiledikleri gibi tek yürek olarak Türkiye`ye örnek bir davranış gösterdiler.  Kepez Belediye Meclisimiz, Türkiye`nin ilk akıllı hastanesi olan Kepez Devlet Hastanesinin önündeki Güneş Caddesinin adını `` 15 Temmuz Şehitleri Caddesi `` ve Hastane Caddesinin adını da `` Şehit Astsubay Ömer Halisdemir `` olarak değiştirilmesini oy birliği ile kararlaştırdı.
MİMAR SİNAN KONGRE MERKEZİ HİZMETİNİZDE
Kepez`imizin gurur abidelerinden biri olan Mimar Sinan Kongre Merkezi`mizi tamamlayarak hizmetinize sunmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyor, onur ve mutluluk duyuyorum. Kepez`in gözbebeği olarak adlandırdığımız bu tesisimiz, önce ilçemiz, sonra Antalya`mız ve Türkiye`miz için önemli bir yatırım ve dev bir eserdir. Bu tesisimiz 40 milyon liralık yatırım bütçesi ile Kepez Belediyesinin tarihinde en büyük bütçeli yatırım olarak tarihe geçti. Antalya`nın kongre, sergi ve fuar gibi etkinlik alanı ihtiyacını karşılayacak olan tesiste, 2 bin kişilik çok amaçlı salon, ayrıca 500 kişilik bir çok amaçlı salon, 300 kişilik Belediye Nikah salonu ve 8 adet çok amaçlı çalışma odası bulunuyor. Kongre Merkezimizin iç dekorasyonu ve mimarisinde mekana ruh kazandıran sanat eserleri kullanıldı. Tesisin ana fuayesinde Antalya`nın Yivli Minare, Saat Kulesi, Üç Kapılar gibi simge eserlerine yer verilerek Antalya ile bütünleştirildi. Tesisimizin yeni nikah salonunda mutluluğa ilk imzalar atılırken, salonumuzda da ilk etkinlik olarak bir düğün gerçekleştirildi.
DOKUMA ASLINA UYGUN OLARAK GÜÇLENDİRİLİYOR.
Dokuma Fabrikası alanı içindeki 60 yılını dolduran tarihi binalarda, aslına uygun olarak güçlendirme yapıyoruz. Dokuma Çalışma Grubunun raporunda yer alan tesislerin sağlıklı olarak yapılabilmesi için fabrika binasında güçlendirme çalışmalarına ihtiyaç duyuldu. Güçlendirme çalışmalarını müteakip, Fabrika binasında Bilim Merkezi, Tekstil Müzesi ve Sergi Salonu yapacağız. Ayrıca aslına uygun olarak revize ettiğimiz kreş binasının, Oyun ve Oyuncak Müzesi`ne dönüştürülmesine ilişkin yapım faaliyetini başlattık. Bu yıl sonunda tamamlanması planlanan müzede, çocukların ve büyüklerin birlikte eğleneceği oyun ve oyuncakların tarihsel gelişimini anlatan ortamlar oluşturulacak ve çeşitli aktiviteler yapılabilecek.   
KEPEZ`DEN ANTALYA`YA KURBAN SATIŞ YERİ
Belediyemiz, konutların arasında kalan kurban satış yerini şehrin dışında taşıyarak, Çamlıca mahallesinde 45 dönümlük bir alanda yeni Kurban Satış Yerini Kurban Bayramı öncesi hizmete  girmesini sağladı. 106 adet hayvan çadırının bulunduğu alanda sosyal tesislerde yer almakta olup, Kurban bayramında Türkiye`nin çeşitli yerlerinden gelen hayvan üreticileri tarafından satışlar gerçekleştirildi.
GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİMİZİ YAPTIK
Geleneksel hale gelen sünnet şölenlerimizin bu yıl 8`incisini gerçekleştirdik ve 674 ailemizin çocuklarının ilk mürüvvetini görme mutluluğunu birlikte yaşadık. Çocuklarımızın sünneti uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirildi ve sünnet kıyafetleri çocuklarımıza ücretsiz olarak tarafımızdan hediye edildi. Dokuma Park`ta düzenlenen etkinlikte 3.000 Kepez`li vatandaşımız misafirimiz oldular.
KEPEZ PARK ORMANI PROJESİ HİZMETE GİRİYOR.
Antalya turizmine hizmet verecek ve Kepez`imize prestij ve değer kazandıracak 224 bin metre kare alanda yapımı devam eden Kepez Park Ormanı Projemizi vatandaşlarımızın  hizmetine sunuyoruz.  Türkiye`nin en uzun raylı dağ kızağı parkurunun bulunduğu projede, raylı dağ kızağı, go-kart pisti, çocuk eğlence parkı, macera parkı ve kahvaltı mekânlarının yapımı tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildi. Antalya`da bir ilk olan raylı dağı kızağı 810 metre parkuruyla Türkiye`nin en uzunu olacak.
Yukarıda sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz, Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden sadece bir bölümünü oluşturuyor. Bu hizmetlerimize ilave olarak ayrıca Kepez`imizin çehresini değiştirecek ve vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek daha bir çok yatırımlara imza attık, halkımıza ve çocuklarımıza yönelik çeşitli kültür, sanat ve spor faaliyetleri gerçekleştirdik.
Birlikte daha nice hizmetlerde buluşmak üzere, sevgi ve saygılarımla, hoşçakalın.
 
Hakan TÜTÜNCÜ
Belediye Başkanı

 

Değerli Kepezliler;
Şehrimize kazandırdığımız onlarca yeni eserle, 7 yılda yepyeni bir Kepez inşa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Örnek ve kalıcı eserlerle şehrimizin çehresini değiştirmekten, insanımızın yaşam kalitesini ve refahını artırmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 

Tabi ki, güzel hizmetlerle dolu 7. Yılımızı geride bırakırken, hız kesmeden, durmadan yorulmadan çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Evet, çalışmak, ölümsüz eserler ortaya koymak, şehrimize ve insanımıza hizmet etmek çok önemli... Her şeyden önce bu bizim işimiz, vazifemiz... Ancak, bizler için iş ahlakı da bir o kadar, hatta daha da önemli... 

Bu manada, geçen ay Ankara’da, Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun  düzenlediği ‘Yerel Yönetimlerde Etik’ konulu bir panele katıldım. Özetle, “yerel yönetimlerin vicdan sahibi kimselerce yürütülmesi” gerektiğini söyledim. Hani, bunu söylerken,  görevde olduğumuz yılların bir muhasebesi olarak şöyle bir düşündüğümde, hamdolsun, bu düşüncemi konuşmak yerine uygulamaya gayret gösterdiğimizi, her şeyi önce vicdanımızda tartarak, sonra da halkımızla paylaşarak yaptığımızı -bir kere daha büyük bir mutlulukla- hatırladım. Gerçekten, görevde olduğumuz süre boyunca, hesabını veremeyeceğimiz hiç bir iş yapmadık. Yaptığımız her iş için önce vicdanımızda tarttık, onay aldık; sonra da üstün bir gayretle, elbirliğiyle hayata geçirdik. Böylelikle de hem hizmet üretmede, hem de şeffaflık konusunda örnek bir belediye, öncü bir yerel yönetim olmayı başardığımıza inanıyorum. 

Muhtarlarla hizmetleri planladı
Hani meşhur sözdür: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” deriz ya... Bunun en bariz göstergesi ortaya koyduğumuz projeler... Gençlik Buluşmalarımız, Muhtarlar İstişare Toplantılarımız, Mahalle Meclislerimiz... Hemen hepsi de birer şeffaflık örneği...  18 günde, 7 ayrı bölgede 66 mahalle muhtarımızla yaptığımız toplantılarda, mahallerimizin sorunlarını birlikte konuştuk. Birlikte çözüm aradık ve yapılacak hizmetleri birlikte planladık. 

Mahalle Meclisimizle yeni Bir Dönem
Yetinmedik; bu verimli istişarelerin ardından yeni bir projeyi daha hayata geçirdik. Muhtarlarımızla başladığımız istişare toplantılarımıza mahalle sakinleriyle yüzyüze görüştüğümüz Mahalle meclislerimizle devam ediyoruz. Tüm yönetim kadromuzla birlikte mahallelerimize ziyarette bulunuyor, sorunlara yerinde çözüm arıyoruz.  Mahallenin eksikliklerini ve isteklerini kayıt altına alıyor ve anında gerekeni yapıyoruz. İnşallah, bütün mahallelerimizde geleceğiz. Mahalle meclislerimizde görüşmek üzere... 

Macera Ormanımız Hayırlı Olsun
Şehrimizin sorunlarını şeffaf bir yaklaşımla çözerken, elbette şehrimize yeni eserler kazandırmaya da devam ediyoruz. Dokuma Kent Parkı, Seyir Terası, Kepez Park Varsak gibi devasa eserlere bir yenisini daha ekledik. Kepez Macera Ormanı’nı hep birlikte dualarla hizmete açtık. İnanıyorum ki, bu yaz Antalya maceraya doyacak. Hayırlı, uğurlu olsun. 

Sinema Kepez’e Çok Yakıştı
Diğer taraftan Kepez Belediyesi için bir gelenek olan ilklere devam ediyoruz. Yine, hayali bile kurulamayan yeni bir ilki gerçekleştirdik. Kepezpark Varsak Kompleksi içerisinde, hepimize yürüme mesafesinde bir sinemamız var artık... Çok sayıda özel etkinlik alanınyla birlikte hizmet verecek olan sinemamız, çehresi değişen Kepez’e çok yakıştı. Hayırlı olsun...

Spor Lisesi Kepez’de
Şehrimize kazandırdığımız ilklerden birisi de Spor lisesi... Antalya’nın en prestijli okullarından biri olan Spor Lisesi’ni, yine bir ilk olarak şehrimize getirdik. İnşallah, yakın zamanda tamamlayarak hizmete sunacağız. Ve inşallah eğitimde çığır açmaya, yeni okullar açmaya devam edeceğiz. 

Daha Güzel yarınlara, birlikte...
Güzel işler yapmaya ve elbette sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Şehrimize kazandırdığımız önemli eserleri yerinde görmek için Temmuz ayıyla birlikte Hizmet Tanıtım Turları düzenleyeceğiz. Hep birlikte çıktığımız hizmet yolculuğunda yine birlikte yürüyeceğiz, hizmet çıtamızı da yine birlikte yükselteceğiz.

Bu duygularla, nice güzel hizmetlerle, daha güzel yarınlara diyor, esenlikler diliyorum.

Hakan Tütüncü 
Belediye Başkanı

Sevgili Kepezliler;
Şehrimize ve insanımıza hizmet adına çok güzel günler yaşıyoruz. Kepez’e güzel eserler kazandırmanın mutluluğu yanında, birlikte gündüz gece çalışmalarımızın semeresini de almanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Elbette, ne yapıyorsak Kepez için yapıyoruz. Hiç bir beklentimiz olmadan, siz hemşerilerimizin mutluluğu, refahı, huzuru için, daha güzel bir Kepez için yapıyoruz ancak, emeklerimizin karşılık bulması, takdir toplaması da bizlere aynı ölçüde mutluluk veriyor, daha fazla çalışma, üretme azmi ve heyecanı veriyor.

Bu Onur Hepimizin
Bu manada Nisan ayında hepimizi mutlu eden ve onurlandıran gelişmeler yaşadık.  Önce büyük bir başarıyla devam eden “Kepez’in Yıldızları” projemiz AK Parti’nin düzenlediği yarışmada ödüle layık görüldü. Ödülümüzü Sayın Başbakanımızın elinden aldık. Yaşadığımız mutluluğu sizlerle paylaştık. Sonra, Sayın Cumhurbaşkanımız ve beraberinde Başbakanımız şehrimizi ziyaret etti. Zat-ı devletlerini belediyemizde ağırladık, şehrimizi ve projelerimizi anlattık. Cumhurbaşkanımız, belediyemizin şeref defterini imzalayarak bu anlamlı ziyareti tarihe not düştü. Biz de müşerref olduk, şehrimiz ve insanımız adına onur ve mutluluk duyduk. 

23 Nisan Bu yıl Bir Başka Güzeldi
Tabi, bizler için en büyük mutluluk sebebi çocuklarımız… Düzenlediğimiz birbirinden özel etkinliklerle 23 Nisan bu yıl Kepez’de bir başka güzeldi. 3 binden fazla çocuğumuzla, Dokuma’da düzenlediğimiz 2. Uçurtma Senliği’nde ve daha birçok etkinlikte buluştuk. Çocuklarımız gerçek bir bayram yaşarken, biz de onların sevincine ortak olduk. Çocuklarımızı çok seviyorum, nice bayramlar, nice eğlenceler diliyorum. 

Bilişim Sınıfı Olmayan Okul Kalmayacak
Bizim de, çocuklarımızın da mutluluğu 23 Nisan’la sınırlı değil… Yeni nesillerimize eskimeyecek yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Söz verdiğimiz 6 bilişim sınıfını da tamamlayarak çocuklarımızı mutlu ettik. Çocuklarımızı teknolojiyle buluşturmaya devam edeceğiz. İlçemizde bilişim sınıfı olmayan okul kalmayacak inşallah… 

Kutlu Doğum Coşkusu
Hani, “muhabbetten hâsıl oldu Muhammed, Muhammedsiz muhabbetten ne hâsıl?” diye güzel bir söz var… Sevgili Peygamberimizin kâinatı şereflendirişinin 1445. yılı münasebetiyle, şehrimizin dört bir tarafında kutlu doğum etkinlikleri gerçekleştirdik. Kur’an tilavetleri, salât –ı şerifler, mevlitler okuduk, dinledik. Hep birlikte efendimizin aşkını, muhabbetini gönlümüzde duymaya çalıştık.  Binlerce kez salât u selam olsun…

İkram Çeşmesinden Muhabbet akıyor
Evet, muhabbet bizim medeniyetimizin özü… Bu öz ikram ile daha bir anlamlı… Biz de bu inançla, geçtiğimiz ay başlattığımız İkram Çeşmesi uygulamamızı şehrimizin dört bir köşesine yayıyoruz. Her Cuma ve Pazar günleri Sabah Namazında farklı bir camide buluşuyor, çorbamızı muhabbetimizle ısıtıyoruz. Hem kültürümüzü yaşatıyoruz, hem de gönül bağımızı koruyoruz. Tüm hemşehrilerimizi beklerim. 

Yüzme Bilmeyen Kalmasın!
Diğer taraftan, şehrimize güzel eserler kazandırmaya da devam ediyoruz. Antalya’nın ilk tam olimpik yüzme havuzunun ardından 2. Yüzme havuzumuzu da tamamladık.  Başta çocuklarımız olmak üzere, her yaşa hitap eden tesisimizi önümüzdeki günlerde açacağız. Şimdiden hayırlı olsun. 

Muhtarlarımıza Yeni “Hizmet Ofisi”
Kepez’i güzelleştiren hizmetlere önemli katkılar sağlayan muhtarlarımızın daha rahat ve koordineli çalışabileceği şık bir “hizmet ofisi” için kolları sıvadık. Muhtarlarımız bu ofisle daha kurumsal bir hizmet alt yapısına kavuşacaklar inşallah. 

Hizmet Alt Yapımızı Güçlendirdik
Belediyecilik hizmetlerimizde vites yükseltmek için belediye tarihimizde yeni bir rekora imza attık. Geçtiğimiz ay, bir seferde 6 milyon lira değerinde 38 yeni araç satın alarak hizmet alt yapımızı güçlendirdik. İnşallah, harcadığımız para, en kısa zamanda bizlere hizmet olarak geri dönecek. 

Birlikte daha güzel bir Kepez, daha huzurlu yarınlar umuduyla

Hakan Tütüncü
Belediye Başkanı

Sizlerle olan gönül bağımız bir yana, yıllardır aramızda bir köprü olan  bu sayfadan sizlere yazıyorum. Yaklaşık 7 yıldır Kepez için çalışıp üretirken, şehrimiz ve insanımızla ilgili her türlü hizmeti, sevinci, mutluluğu, heyecanı sizlerle paylaştım, paylaşıyorum.  

Şehrimize kazandırdığımız eser ve hizmetler elbette bizleri çok mutlu ediyor. Ancak bizlere bu yetkiyi, bu sorumluluğu veren sizlerle bir arada olmanın mutluluğu, güzelliği bir başka... İşte bu arzuyla, otobüste, minübüste, tramvayda; halkımızın arasındayız, sizlerleyiz. Fırsat buldukça hayatın merkezine yolumuzu düşürmeye, sizlerle bir arada olmaya gayret ediyorum. Hayatın içinde olmak, sizlerle sohbet etmek ve dertleşmek beni hem çok mutlu ediyor, hem de Kepez için daha fazla çalışma, üretme şevki, heyecanı veriyor. 

Hep bu şevk ve heyecanla çalışıyoruz. Sıklıkla ziyaret ettiğimiz okullarımızda öğrencilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmeye, söz verdiğimiz gibi, okullarımıza bilişim sınıfları açarak çocuklarımızın yüzünü güldürmeye devam ediyoruz. Bu manada, geçtiğimiz yıl Şehit Kahraman Çelikbaş, Şehit Serhat Genç ve Şehit Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut okullarımızı bilişim sınıflarıyla buluşturmuştuk. Aynı şekilde bu yıl da söz verdiğimiz 6 okulumuza,  Baraj, Şahinevler, 80. Yıl Cumhuriyet ve Kepez, Halil Akyüz, Hüseyin Ak ve Şerife Tufan Ortaokullarımıza, bilişim sınıflarıyla buluşturduk. Böylece çocuklarımızı hem bilgisayar ve internete, hem de çağın sunduğu teknolojik imkânlara kavuşturarark yeni ufuklar açmış olduk. İnşallah, ihtiyaç olan okullarda bilişim sınıfı açarak ve diğer ihtiyaçlarını karşılayarak çocuklarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.

Bununla birlikte mahallelerimize şifa götürmeye devam ediyoruz. Fevzi Çakmak, Yükseliş ve Kuzeyyaka`dan sonra geçtiğimiz günlerde Göksu mahallemize de güzel bir aile sağlığı merkezi kazandırdık. Bildiğiniz üzere, Göksu, 7 yıl evvel göreve geldiğimizde, bir gecekondu mahallesiydi.  Başta mülkiyet problemleri olmak üzere, gelişmesinin önünde çok sayıda engel vardı. Biz de bunun farkında olarak, Göksu’yu adı gibi güzel, nitelikli bir mahalle haline getirme sözünü vermiştik. Hamdolsun, bugün Göksu Mahallesini, alt ve üst yapıdan yeni hizmet binalarına kadar, çok ileri bir noktaya taşımış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşehrilerimize ilk kademe sağlık hizmeti ihtiyacına cevap verecek çok güzel bir tesis armağan ettik. Göksulu kardeşlerimize hayırlı olsun, şifa olsun inşallah. 

Sadece Göksu değil, şehrimizin her köşesine güzel eserler kazandırıyoruz. Bu manada büyük mücadelelerle halkımıza kazandırdığımız Dokuma kent Park’ımız, baharla birlikte bir başka güzel hale geldi. Çocuk oyun parkları, dinlenme alanları ve kafelerle yılın 365 günü hemşehrilerimizin nefes alabileceği yeni bir cazibe merkezi oldu. Dokuma Şenlikleri üst başlığıyla gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla şenlenen ve adeta Antalya’nın yeni sosyal mekanı, kültürel yaşam alanı haline gelen bu güzellikler, inşallah pek yakında hayata geçireceğimiz Bilim merkezi, Nostaljik Araç Koleksiyonu, Mini City Tarihi Eserler Müzesi ve daha pek çok kalıcı eserlerle taçlanacak. Parkımız da, şehrimiz de daha güzel olacak. İnsamız da daha mutlu olacak inşallah. 

Diğer taraftan, yine büyük emeklerle şehrimize kazandırdığımız Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi`mizde çalışmaların sonuna gelindi. Açılış için gün sayıyor. Hiç şüphesiz, Kepez’in gelişmesine önemli katkılar sağlayacak, Antalya’ya ise prestij kazandıracak müstesna bir yatırım Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi... İnanıyorum ki bu eser, Kepez’in ve Antalya’nın gözdesi, gözbebeği olacak. Çünkü, sadece fiziki bir eser değil, etrafını geliştirecek, güzelleştirecek ve şehrimize, bölgemize katma değer sağlayacak bir eser... Çok şükür, tamamladık. Tefrişat ve tezyinat anlamında son rütuşlar da bitmek üzere... Bu güzel eserin açılışını, önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde, hep birlikte gerçekleştireceğiz inşallah. 

Son olarak, Mart ayında düzenlenen 6. Şehircilik ve teknolojileri City Expo Antalya fuarına katılarak şehrimizi en iyi şekilde temsil ettik. Özel olarak tasarladığımız sıtandımız ve standımızda sergilediğimiz Devrim otomobilimiz, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. İnternet üzerinden  yapılan  oylamada standımız, ziyaretçiler tarafından belediyeler kategorisinde “en iyi stand” seçilerek ödüle layık görüldü. Ziyaretçilerin yoğun ilgisine mazhar olan Devrim Otomobilimiz, çekinilen fotoğraflarla ziyaretçilerin anılarında ölümsüzleşti. 
 
Hiç şüphesiz, daha pek çok güzel işe imza attık ve ilerleyen sayfalarda sizlerle paylaştık.  Sizlerden aldığımız enerjiyle çalışmaya devam ediyoruz. Kepez’i daha nice yenilikler, güzellikler bekliyor.

Hep birlikte, daha güzel bir Kepez’de, daha mutlu yarınlarda buluşmak umuduyla...

Hakan Tütüncü
Belediye başkanı

Ecdadımızın Çanakkale’de sergilediği yüksek ruhu 
yaşatmaya yönelik etkinliklere imza attık.

Baharla birlikte artan enerjimizle, güzel işlere imza atmaya, şehrimize ve insanımıza ‘hizmet baharı’ yaşatmaya devam ediyoruz. Bir yandan kazandırdığımız eser ve hizmetlerle şehrimiz çiçek gibi açarken, bir yandan da insanımızın kalbine, gönlüne, ruhuna dokunan etkinlikler gerçekleştiriyoruz. 

Bu manada, her zaman olduğu gibi, Mart ayında da ilçemize yeni eserler kazandırdık; insanımızı güzel hizmetlerle, buluşturduk. Birlikte yaptığımız ve yaşadığımız her şeyi, ilerleyen sayfalarda sizlerle, büyük bir mutlulukla paylaştık.

Bununla birlikte malum, Mart ayı, milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri..., Milletçe yazdığımız bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı… Bu münasebetle,  ilçemizde, ecdadımızın sergilediği yüksek ruhu, Çanakkale ruhunu anlamaya ve yaşatmaya yönelik farklı ve özgün etkinliklere imza attık.

İstiklal Marşı Okuma Yarışması
Şehitlerimizin aziz hatırasını yad etmek ve genç nesillerimize ruh aşılamak üzere düzenlediğimiz İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nın 5’incisi, bu yıl yine Şehitler haftası’nda gerçekleştirdik. Çocuklarımız, 95 yıl önce bir yarışma vesilesiyle yazılan ve milletimizin ortak sesi olan İstiklal Marşımızı, ilk günkü coşkuyla ve yürekten okudular. Bizler de, hem de çocuklarımızın milli ve manevi duygu ve heyecanlarına ortak olduk, hem de İstiklal Marşımızın taşıdığı ruh ve manayı idrak etmeye çalıştık.

İstiklal şairimize Vefa Konferansları
Mehmet Akif Ersoy’a Vefa ve “Bugünün Asımı” olmak üzere, iki önemli konferans düzenledik. Birincisinde, Milli şairimizi anlamaya ve anlatmaya çalıştık. İkincisinde ise yine milli şairimizin çizdiği “örnek genç” modelini genç nesillerimizle paylaşmaya çalıştık.

101. Yıl Hatıra Bahçesi
Kepez Kent Konseyi ile birlikte “Çanakkale Türküsü Kepez’den Yükseliyor” dedik. Etkinlikler kapsamında, Gelibolu’dan getirdiğimiz 101 servi fidanını, öğrencilerimiz ve gazilerimizle birlikte Dokuma Parkımızda oluşturduğumuz “101. Yıl Hatıra Bahçesi”ne diktik. Yine şehitlerimiz anısına, Barış Mahallesi’nde oluşturduğumuz, “Çanakkale 101. Yıl Şehitlik Fidanlığı’na 101 andız ağacı diktik. İnanıyorum ki, gençlerimizle birlikte boy verecek olan bu fidanlar, ecdadımızın Çanakkale’de sergilediği o yüksek ruhu bize daima hatırlatacak ve şehitlerimizin hatıralarını gelecek kuşaklara aktarmamıza vesile olacaklar. 

Gençlerle Çanakkale Ruhu
Sonra, 101 Çanakkaleli öğrenciyi Antalya’da misafir ettik. 3 gün boyunca Antalyalı öğrencilerle birlikte şehrimizi gezdirdik, birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Hem genç nesillerimizin hatıralarında, hem de Antalya’mızda Çanakkale ruhunu yaşattık.

Çanakkale Savaşı Malzemeleri Sergisi
Gelibolu Savaş Müzesi’nden getirttiğimiz ve savaşın fotoğrafını ortaya koyan mermi, süngü, kılıç gibi savaş malzemelerini, önce Belediyemizde, sonra da Cumhuriyet Meydanı’ndaki sergi alanında, şehrimizle ve insanımızla buluşturduk. Hep birlikte, Çanakkale’de ecdadımızın verdiği amansız mücadele hakkında fikir sahibi olduk.   

Şehitlerimize Vefa ve Anma Geceleri
Bir diğer etkinliği de Kepez Müftülüğü ve Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği işbirliği ile gerçekleştirdik. Düzenlediğimiz vefa gecesinde, Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif; dua ve ilahiler okuyarak aziz şehitlerimizi yad ettik. Turgut Özal Spor Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz anma programında ise, hep birlikte mehter marşları dinledik, kahramanlık türküleri söyledik ve mümkün olduğunca Çanakkale ruhunu dolu dolu yaşamaya, yaşatmaya çalıştık.

Tarihte eşi benzeri olmayan Çanakkale Destanı ve aziz kahramanları için ne yapsak azdır. Dolayısıyla, öncelikle bu destanı yazan ecdadımıza layık olabilmek, sonra da onlar gibi vazifemizi yapabilmek için bütün gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. 

Bu duygularla, Yüce Allah bizi, Çanakkale’de ayakta tutan güçten, inançtan mahrum etmesin. 
Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. 

Hakan Tütüncü
Belediye Başkanı

KEPEZ’DE HER HAFTA BİR AÇILIŞ VAR…..
 
1. Kepez yeni dönemde yeni eserlerin yükseldiği, bu eserlerle farklı bir değişimin yakalandığı, müstesna bir ilçe haline geldi. Kepez’e şehirleşme ivmesinde farklı bir derinlikte anlam kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kaynaklarımızı akıllıca yönetmemiz ve kullanmamızın sonucu olarak, Her hafta ya bir temel atıyoruz veya bir eserin açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bu temel atmalarımız /açılışlarımız, vatandaşımızın şehircilik eksiğini karşılamaya, ya da şehrimizi daha prestijli hale getirmeye dönük eserler. Daha atacağımız çok temel, vücuda getireceğimiz çok eserler var.
2. Yeni Atölyelerimiz açıldı.
Kepez Belediyesi Hizmet Binası etrafındaki atölye binalarını, çok daha modern ve üretken olarak hizmet verecekleri Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki yeni yerlerinde hizmete sokmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yatırımcı müdürlüklerimiz tarafından kullanılacak bu tesisler, Kepez’e önemli hizmetler olarak geri dönecektir
Şehir mobilyalarının üretileceği, metal işlerinin gerçekleştirileceği ve belediye hizmet araçlarının bakım ve onarımının yapılacağı bu tesisler, aslında Kepez’in altyapısının desteklenmesine yönelik yatırımlar mahiyetinde olup modern bir şehir inşa etme gayretlerimizin hedefine ulaşması yolunda önemli bir adımdır.
3. KUZEYYAKA ASM’yi açtık.
Kepez’in mahallelerine doktor ve şifanın getirilmesine verdiğimiz önem çerçevesinde Kepez Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Kuzeyyaka Mahallesi’nde inşa ettiğimiz Bolat Yıldırım Aile Sağlığı Merkezimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.
800 m2’lik, 4 ayrı aile hekiminin görev alabileceği tesis Kuzeyyaka ile çevre mahallelerde 50 binden fazla kişiye hizmet verecek. Tesiste 4 doktor odası, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet aile planlaması odası, 2 adet bebek izleme odası, 1 adet bebek emzirme odası ve toplantı salonu bulunuyor,
Sağlık ocağı yapmak bizim görevimiz değil diyebilirdik. Her ne kadar hukuki sorumluluğumuz olmasa da vicdanı sorumluluğumuz gereği mahallelerimize doktoru ve şifayı getirmek için elimizden gelen tüm gayreti sürdüreceğiz ve mahallelerimize yeni Aile Sağlık Merkezleri kazandırmaya devam edeceğiz.
4. Dokuma açılış için gün sayıyor.
Kepez Belediyesi olarak Antalya için önemli bir hayali daha gerçeğe dönüştürüyoruz. Dokuma Fabrikası, 15 yıl aradan sonra  gerçek sahibi olan Antalyalılarla kucaklaşmak için gün sayıyor. Tarihi fabrikanın 238 dönümlük kısmını halka açmak için Ocak 2015\'te  çalışmalarımızı başlatmıştık. Bu kapsamda; temizlik, bakım ve onarım çalışmasıyla Dokuma Fabrikası\'ndaki terk edilmişlik izlerini sildik. Bilahare 70 dönümlük ormanlık alanın kent parkı olarak düzenlenmesi çalışmasını başlattık. Kent için önemli bir yaşam merkezi haline gelecek olan parkın çalışmalarını tamamlayarak, 30 Aralık\'ta vatandaşlarımızın hizmetine sunacak hale getirdik.  Artık Dokuma Fabrikası, kapılarında asma kilitlerle kocaman zincirlerin bağlı olduğu bir yer  olarak anılmaktan kurtuluyor ve kapılarını halka açıyor. Antalyalılar bundan böyle Dokuma Kent Parkı\'nı, bir şehir parkı gibi gezebilme imkanına kavuşmuş olacak.
Kent Parkının halkın kullanımına açılmasını müteakip, oyuncak müzesi, bilim merkezi,  dokuma çalışanları lokali ve dokuma müzesinin de tamamlanarak hizmete sokulması ile Dokuma alanı halkın  kültür, sanat ve sosyal yaşamını kolaylaştırıcı,  bitki ve orman dokusuyla da  kent yaşayanlarının doğa ile buluşacağı bir yer haline gelmiş olacak.
5. Yeni Yıl Mesajı
Kepez’li vatandaşlarımızın yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmak için, her dakikasını sizler için tükettiğimiz çeşitli hizmetlerle dolu bir yılı daha geride bıraktık. Kaliteli hizmet ve proje üretmek öncelikli hedeflerimiz doğrultusunda kentimizin prestijini en üst düzeye çıkardığımız 2015 yılını çok iyi değerlendirdik.
Yapılacak daha çok işimizin olduğunu bilerek, 2016 yılında da ciddi, gayretli, istikrarlı ve vatandaş odaklı hizmet ve yönetim anlayışımızı ön plana çıkarmaya ve vatandaşlarımıza modern bir kentin nimetlerini sunmaya devam edeceğiz.
Saygıdeğer hemşerilerim, 2016 yılı Kepez’imiz için bir önceki yılın hedeflerinin daha da ötesine gidildiği, yepyeni projelerle hizmet çıtamızın daha da yükseklere taşındığı bir yıl olacaktır.
2016 yılının hep birlikte omuz omuza ve gönüllerimizin birbirine daha çok yaklaştığı hepimiz için mutlu, huzurlu ve güzelliklerle dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.
Saygılarımla.
 
                                                                                                                Hakan TÜTÜNCÜ
                                                                                                     Kepez Belediye Başkanı

KEPEZ’E HİZMET YAĞIYOR; 57 GÜNDE TAM 16 HİZMET VE ESER

Değerli Hemşehrilerim,

Kentimizi, çeşitli yatırım projeleri ve alt yapı çalışmaları ile güzelleştirerek halkımızın yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmak yolunda tüm enerjimizi harcayarak sizlere çeşitli hizmetler ve eserler sunduğumuz, bir ayı daha geride bıraktık. 57 gün gibi kısa bir sürede temel atma ve açılış coşkusunu birlikte hissettiğimiz 16 hizmet ve eserimizi sizlerle buluşturarak bir rekora imza attık.

Bu kapsamda son 1.5 ayda Kepez’e kazandırdığımız eser ve hizmetlerimiz şunlardır;

* Barış Mahallesi Bilgi Evi ve Etüt Merkezi açılışı
* Fevzi Çakmak Mahallesi Belediye Hizmet Atölyeleri açılışı
* Fabrikalar Mah Açık Semt Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi temel atma töreni
* 5 Mahallemize Semt Spor Kompleksleri temel atma töreni
* 10 Okulumuzda 11.116 adet okul forması dağıtımı
* Şafak Mahallesinde Orhan Gazi Semt Konağı Müzik Atölyesi açılışı
* Belediye Sağlık Merkezi temel atma töreni
* Kepez 30 Yataklı AMATEM temel atma töreni
* Varsak Polis Merkezi temel atma töreni
* Varsak 112 Acil İstasyonu açılışı
* Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Çok Amaçlı Spor Salonu temel atma töreni
* Kepez Bilim Merkezi Ön Protokolü imza töreni

KEPEZ’E BİLİM MERKEZİ

Dokuma Fabrikası’na Akdeniz bölgesinin ilk “ Bilim Merkezinin” kurulması için TÜBİTAK, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi arasında ön protokolü imzaladık. Antalya’nın tarihine geçecek, şehrin marka değerini yükseltecek, toplumun gelişmesine katkıda bulunacak olan bu proje ayni zamanda uluslararası boyutta ziyaretçi çekecek ve turizm’ e de hizmet edecek niteliktedir.

ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

Sizlere vaat ettiğimizin dev bir tesisimizin daha temelini attık. Yüzde 25’inin genç olduğu bir ilçede, gençlerimize verdiğimiz önemin bir örneği olarak hayata geçireceğimiz “ Çok Amaçlı Spor Salonumuz “ geleceğin sporcularının yetişeceği bir merkez olacaktır. Spor Salonumuz 4.500 metre kare alan üzerinde kurulacak olup, basketbol ve voleybol oynanacak olan ana salona ilaveten 4 adet antrenman salonu, 8 adet soyunma odası, sauna, toplantı ve seminer salonu ile tenis kortundan oluşacaktır. İlçenin doğu ve batısına spor salonu yapacağımız sözümüz doğrultusunda doğu yakasına attığımız bu temelden sonra, batı yakasına da en kısa sürede spor salonu kazandıracağız.

VARSAK POLİS MERKEZİ

Devlet kurumlarımızla, merkezi idarenin yöneticileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve hayırseverlerimizle el ele, gönül gönüle ortak aklın eseri olan Antalya’nın 3 üncü orijinal “Polis Merkezinin” temelini Varsak Mahallemizde attık. Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde 2 bin metre kare alan da gerçekleştireceğimiz merkezde 100 Polis görev yapacak.

OKUL FORMALARI

Kepez’in bütün öğrencilerini kendi çocuklarımız gibi görüyor ve en iyi şartlarda eğitim almaları için her türlü gayret ve özeni gösteriyoruz. Bu çalışmalarımız çerçevesinde bölgemizdeki 10 okulumuzda 11.116 öğrencimize forma dağıttık ve onların gözlerinde tanık olduğumuz sevince ortak olduk. Çocuklarımızın eğitim ve öğretim imkanlarının daha da güçlendirilmesi için desteklerimizi artan bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. 

YENİ BÜTÇEMİZDE EN BÜYÜK PAY YATIRIMA

2016 yılı gelir ve gider bütçemizi 235 milyon 250 bin lira olarak Meclisimizden geçirdik. Bütçesinin yüzde ellisini yatırım harcamalarına ayıran, çalışanına, kamuya ve özel sektöre borcu olmayan bir belediyeyiz. Belediye Başkanlığı görevini devraldığımız günden bu yana yaptığımız gerçekçi bütçeler ve kaynaklarımızın akılcı bir şekilde kullanılarak israfın önlenmesi sonucu, yatırımlarımıza ayırdığımız payı her yıl artırdık ve belediyemiz bütçelerinin gerçekleşme oranını yüzde yetmişlerin altına düşürmedik.

YENİ EMEKTE REFERANDUM

Yeni Emek mahallemiz de uygulamaya sokacağımız “ Kentsel Dönüşüm Planı “ için, mahalle halkımızdan onay istedik. Belediyecilik vizyonumuzun esasını oluşturan ve Kepez’i Kepezlilerle birlikte yönetme anlayışımızın ortaya konduğu “ Birlikte Yönetim İlkesinin “ güzel bir örneği olarak Referanduma gittik. Mahalle sakinlerimiz % 90,12 gibi büyük bir oranla projemizi onaylayarak Kepez’i modern bir şehir haline getirmeyi hedefleyen projelerimize ve değişime destek verdi.

BELEDİYE SAĞLIK MERKEZİ

2014 seçimlerinde sizlere söz verdiğimiz projelerimiz içinde bulunan “ Belediye Sağlık Merkezimizin “ temelini attık. Sağlık ve sosyal hizmet alanlarında örnek çalışmalarımız kapsamında temelini attığımız bu tesis, ilerici ve yüksek ufuklu belediyecilik anlayışımızın bir ürünüdür. Bu tesis, ücretsiz hizmet veren ağız ve diş sağlığı polikliniklerimiz, laboratuar hizmetlerimiz, yaşlılara yönelik evde bakım hizmetimiz ile sağlık alanın da uygulayacağımız pek çok sosyal yardım faaliyetlerinin merkezi olacaktır.
Sizlerin bize olan desteği ve duası devam ettikçe, önümüzdeki dönemde de ilk günkü heyecanımızla Kepez için daha çok çalışmaya ve sizler için yeni eserler üretmeye devam edeceğiz.

Saygılarımla.

Kepez’e kaliteli hizmet ve proje üretiyoruz
Kepezli hemşehrilerimizin refahı, mutluluğu ve sorunlarının çözümü için kaliteli hizmet ve proje üretmek hedefimiz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımıza örnek belediyecilik yaklaşımımızla devam ediyoruz.

Açık Yüzme Havuzları geliyor
Yerel seçimler öncesi halkımıza yapmayı vaat ettiğimiz “70 Büyük Projemizin” içinde yer alan “Açık Yüzme Havuzu ve sosyal tesisimizin” temelini attık. Fabrikalar Mahallesi’nde yapılacak ve 2 milyon 77 bin liraya mal olacak tesisimizi, Nisan 2016 ayında hizmetinize sunacağız. Antalya’da bir ilk olan Tam Olimpik Yüzme Havuzumuz’dan sonra, hayata geçireceğimiz açık yüzme havuzumuz ile Kepezli vatandaşlarımıza daha çok sosyal imkanları olan bir şehir sunacağız.

Semt Spor Sahaları geliyor
5 mahallemizde planladığımız Spor Komplekslerimiz’in temelini atarak yapımını başlattık. Ayanoğlu, Gazi, Fatih, Kızıllı ve Odabaşı mahallelerimizde farklı bir konseptte inşa edeceğimiz Spor Komplekslerimiz’de; standartlara uygun sentetik çim futbol sahası, basketbol sahası, açık bölümlerde ise spor alanları, yürüyüş yolları ve kafeterya yer alacak.

Öğrencilerimize forma dağıttık
Belediye olarak eğitime büyük destek veriyoruz. Bütün öğrencilerimize kendi yavrularımız gibi özen gösteriyor ve onların en iyi şartlarda eğitim imkanlarına kavuşabilmeleri için gereken gayreti gösteriyoruz. Bu çalışmalarımız çerçevesinde bölgemizdeki 8 okulumuzda 11 bin 116 öğrencimize belediyemizin bir hatırası olarak yazlık ve kışlık forma dağıttık.

Necip Fazıl Kısakürek çok güzel oldu.
“Necip Fazıl Kısakürek Caddesi”, Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile asfalt ve kaldırım çalışması sonrası modern bir görünüme kavuşturularak ismine yakışır hale getirildi.

Bilim Merkezimiz Geliyor.
Akdeniz bölgesinin ilk “Bilim Merkezi” nin Dokuma Fabrikası alanında kurulması için TÜBİTAK ile ön protokol imzaladık. 10 bin metre kare kapalı alanda, bu yıl içinde yapımına başlayacağımız bu önemli kültürel tesis, sadece Kepezli çocuklarımıza değil, Antalya’nın tüm ilçelerindeki ve komşu illerdeki öğrencilerimize de katkı sağlayacak. Kepez’e hizmet yolunda gerçekleştireceklerimizi ve gerçekleştirdiklerimizi, her zaman sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Çünkü bu başarılarımızın arkasında birlikteliğimiz, sizlerin bize olan güveniniz ve desteğiniz bulunuyor. Bu destek ve güveniniz devam ettiği sürece, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Kepez’e önemli eserler kazandırarak çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Hizmet etmekten gurur duyduğumuz vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Hoşça kalın, sevgiyle kalın.

 
Değerli Hemşehrilerim;

Kepez’de “ Daha yapacak çok işimiz var.” Diyerek ilk günkü azim, kararlılığımız ve tüm gayretimizle, sizlere her türlü hizmeti sunmanın heyecanını yaşıyoruz. 
Kepez’li hemşehrilerimizin refahı, mutluluğu ve ihtiyaçları için sorunlarımızın çözümüne ilişkin olarak yaptığımız yatırımlarımız kapsamında beğeni ile takip edilen Türkiye’ye örnek belediyecilik anlayışımızla marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 
Dokuma Çalışma Grubu Çalışmalarına Devam Ediyor.
Dokuma arazisini tüm Antalya’ya kazandırma konusunda, ortak akıl zemininde gerçekleştirilen faaliyetler dönem içinde de sürdürülmüştür. Arazinin kullanımına ilişkin olarak rapor hazırlanması amacıyla kurulan Dokuma Projesi Çalışma Grubu göreve başladığı günden buyana tam bir şeffaf ortamda şehrin tüm dinamiklerine yönelik olarak görüş alma çalışmaları gerçekleştirmiştir. Bu doğrultuda; eski kent otoriteleri, siyasi parti temsilcileri, Meslek Odaları ve STK Temsilcileri, Gazeteciler ve Dokuma eski çalışanları ile bir seri toplantılar düzenlenerek görüşlerine başvurulmuştur. Bu kapsamda derlenen görüş ve öneriler Çalışma Grubunun Dokuma’da düzenlediği bir basın toplantısı çerçevesinde tüm Antalyalılarla paylaşılmıştır. Çalışma Grubu tarafından önümüzdeki dönemde ulusal ve uluslar arası nitelikte uzmanlar Antalya’ya davet edilerek, Dokuma’nın nasıl kullanılabileceği konusunda görüşlerine başvurulacak bilahare bu çerçevede hazırlanacak rapor Kepez Belediye Meclisine sunulacaktır. 
Varsak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 
Varsak’lı vatandaşlarımıza verdiğimiz sözümüzün takipçisi olarak; Varsak Aile Sağlık Merkezinden sonra, şimdi de Varsak Ağız ve Diş Sağlığı merkezimizi hizmete sunduk. Her geçen gün değişen, gelişen ve büyüyen Kepez’imiz, hizmete giren bu tesisimizin yanı sıra 29 Ekim 2015 tarihinde hizmete açacağımız 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi, yatırım programına alınan ve Göçerler mahallesine inşa edilecek olan 1.000 yataklı Antalya Şehir Hastanesi, önümüzdeki günlerde Ahatlımahallesinde temeli atılacak 50 ünitelik ağız ve diş sağlığı hastanesi, özel hastane yatırımları ile 4 mahallede inşa ettiğimiz aile sağlığı tesislerimizle birlikte her alanda olduğu gibi sağlığında merkezi haline gelmiştir.
Mahalle Buluşmaları
Belediyecilikte ortaya konan hizmetlerin yanında en önemli hususun halkımızla güçlü bir gönül bağı kurmak olduğuna inanıyor ve bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Bu çerçevede sadece seçimlerde değil, her zaman vatandaşlarımızla birlikte olma arzumuzunhayata geçirilmesi ve gönüllerin kazanılması için “ Mahalle Buluşmalarımıza” devam ediyoruz. Konuk olduğumuz evlerde bizi sevgi ile bağrına basan halkımıza sunduğumuz hizmetlerimizi yerinde tanıtıyor, beklenti ve problemlerini dinliyoruz. Bu kapsamda milletimizin hizmetkarı olabilmek için, hiç kimseyi dışlamadan tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak, her vatandaşımızın eşit hizmet alması doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Altınova  Havalimanı Yolunun Temeli Atıldı
Bölge insanımızın geleceğine ve Kepez’in modernleşmesine katkı sağlayacak olan Altınova – Havalimanı yolunun temelini attık. Geçeceği güzergahta1 milyon 613 bin liralık kamulaştırma bedelini gerektirecek olan yolun planlandığı gibi 300 günde hayata geçirilmesi sonrası vatandaşlarımızın taşınmazlarının değeri artacak ve Kepez’in ulaşımında rahatlama sağlanacaktır.
Varsak’ta Yapılaşmanın Önündeki Engeller Kaldırıldı
Varsak bölgesinde bulunan Menderes, Esentepe, Altıayak, Şelale ve Zeytinlik mahallelerimizi kapsayan imar revizyon planımızı Meclisimizde kabul ederek, Varsaklı vatandaşlarımızın yaşadığı imar adaletsizliğini ortadan kaldırdık. Yeni planımız kapsamında Varsak’taemsal eşitsizliğinden kaynaklanan imar çarpıklığını düzelterek, 2002 yılından beri 1 / 1.000 ve 1/5.000’lik planlardaki uyumsuzluklargiderildi, tüm sorunlar çözüldü ve bazı bölgelerde kat artışı da sağlandı.
Değerli Kepezliler;
Modern bir şehir inşa etme hedefimizde, kentlilik bilincimizi ortaya koymak, hizmet ve insan odaklı projelerimizi hayata geçirme yolunda heyecanımızı ve siz vatandaşlarımıza layık olabilme duygusunu hep zirvede tutuyoruz. Hayallerinizin hayata geçirilmesinin her aşamasında katkımızın bulunması bizleri hizmet konusunda gayrete getiriyor.
Bu duygu ve düşüncelerimizin açtığı yolda, Kepez’imizin her yerinde mutluluk ve güvenin yanı sıra inanmışlığın yeşermesi ve hayata geçirilmesinde sizler için gece gündüz çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.
Hizmet etmenin gururu ile tüm hemşehrilerimesaygılarımı sunuyorum.

Değerli Kepez’liler…

Hepinize mutlu bir yıl dileğiyle yine sizlerle birlikteyiz. Her gününü hizmetle geçirdiğimiz bir yılın ardından yepyeni bir yıla ve çalışma dönemine daha kavuşmanın heyecanı ile hepinize sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yıl diliyorum.

2015 yılının Kepez’imiz için önemli hedeflerin gerçekleştirildiği, yeni hizmetlerle modern bir şehir olma yolunda önemli mesafeler kat edeceğimiz bir yıl olmasını temenni ediyorum.
Halkımızdan aldığımız güçle gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle hedeflerimize kararlı adımlarla yürümeye devam ediyoruz.

Dokuma Kapılarını Antalyalılara Açıyor.

Dokuma arazisinin Antalyalıların hizmetine sunma konusunda verdiğimiz sözü yerine getirecek adımları atmayı sürdürüyoruz. Bu amaçla; Dokuma arazisinin vatandaşlarımıza en iyi şekilde sunumunu sağlayacak bir fikir projesi hazırlanması için “Çalışma Grubu “ oluşturulmasına ilişkin Meclis Kararı çıkartarak bölgenin tamamıyla Antalya Halkına kazandırılmasını sağlayacak önemli bir gelişmeye imza attık.
Bu kapsamda; iktidarıyla, muhalefetiyle toplumun bütün katmanlarının temsil edildiği böyle bir ortak aklın harekete geçirilmesi, yapılacak çalışmaya ilişkin olarak başlangıçta ortaya çıkacak olumsuz yaklaşımları engelleyecek mahiyette olup, Çalışma Grubu ile ortaya koyacağımız çözüm tekniğimiz ulusal çapta bir model olma niteliği de taşımaktadır.

Bölgede gerçekleştireceğimiz proje ile; Dokumanın kapısından giren Antalya’lıların bir zaman tünelinden geçmiş gibi 1960 – 1970’lere ulaşmasını, orada kültür, sanat ve doğayla buluşmalarını ve kendilerini bir dönem filminin setinde gibi hissetmelerini arzu ediyoruz.
Bu doğrultuda; fabrika alanında tek bir bina yıkılmayacak, yeni bina yapılmayacak, bir tane ağaç kesilmeyecek, yeşil doku olduğu gibi korunarak mevcut yapılar 1960’larda inşa edildiği gibi aslına uygun olarak restore edilecektir. Gerçekleştirilecek çalışma, her türlü ticari beklentiden uzak tamamıyla halka dönük olarak planlanacaktır.

Kepez’i Sağlık Merkezi Haline Getiriyoruz.

Kepez’imizi sağlıkta çağ atlatacak projelerin süratle hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Sütçüler bölgesine inşa edilen 350 yataklı Kepez Devlet Hastanemizin inşaatı hızla ilerliyor. Kepez tarihinin en önemli yatırımlarından biri olan bu projemizi 29 Ekim 2015’te halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Ayrıca önümüzdeki dönemde Göçerler Mahallemizde 1.000 kişilik şehir hastanesi inşa edilecek ve önümüzdeki günlerde Ahatlı Mahallemizde 50 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temeli atılacak. Sağlık alanında gerçekleştirdiğimiz bu yatırımların yanı sıra; Altınova Sinan ve Göksu Mahallelerimizde 2 adet Aile Sağlık Merkezinin en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasına yönelik çalışmalar da devam ediyor.
 
Çocuklarımızın Türkiye’nin geleceği, Öğrencilerimizin, yarının teminatı olduğu görüşümüzden hareketle göreve geldiğimiz günden bu güne kadar eğitime her türlü desteği verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. İlçeye yeni eğitim kurumları kazandırılması için yaptığımız girişimler çerçevesinde, 2014 yılında ilçemize 15 yeni okul yatırımının gelmesini sağladık. Bu yıl da 12 okulun yapımına başlandı.
“Gelişmiş toplumun göstergesi, kültür ve sanata verdiği değerle ölçülür” anlayışı ile Kepez’i bir kültür kenti haline getirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz ve Kepez’in dört bir yanına taşıdığımız çalışmalarımız, 7’den 70’e herkese kültürel, sanatsal, milli ve manevi değerlerimizi sunmak adına önemli etkinliklerdir.

Daha yapacak çok işimiz var diyerek, 2015 yılında da Kepez’imizin her yerinde ciddi, gayretli, istikrarlı ve vatandaş odaklı hizmet ve yönetim anlayışımızı ortaya koymaya devam edeceğiz.
Saygıdeğer hemşerilerim; 2015 yılının gönüllerimizin birbirine daha çok yaklaştığı, omuz omuza vererek hizmet çıtamızı daha yükseklere taşıyacağımız bereketli hizmetlerimize vesile olmasını temenni eder, hepimiz için mutlu, huzurlu ve güzelliklerle dolu yarınlar dilerim.
Sağlık ve afiyetle, birlik ve beraberlikle barış ve kardeşlik dolu nice güzellikler umuduyla,
Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
 

Değerli Kepez’liler…
 
Göreve geldiğimiz günden bu yana her yeni günü taze bir başlangıç kabul ederek, halkımızın memnuniyetini sağlayacak, kaliteli hizmet ve proje üretmek öncelikli hedefimiz doğrultusunda yaptığımız çalışmalarımızda 2014 yılı hizmet yolculuğumuzu geride bıraktık.
 
Kepez halkının yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmak, mutlu insanların geleceğe umut ve heyecanla baktığı, yaşamaktan zevk aldığı, Antalya’nın yıldızı konumunda bir Kepez hedefine yönelik olarak bu ay içinde de hizmetlerimize yenilerini eklemek için tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürdük. Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği yaparak hizmetlerimizi büyütüyoruz.
 
Bir süredir kamuoyunda tartışılan, Antalya’nın gözbebeği olan Dokuma arazisinin Antalya halkına kazandırılmasına ilişkin hassasiyeti tüm benliğimizde hissetmeye devam ediyoruz. Benden önceki belediye başkanının attığı hatalı bir adımın yansımaları ne yazık ki bugün hala devam ediyor. Bu kıymetli arazi için göreve geldiğimiz günden buyana 5.5 yıldır bir hukuk mücadelesini sürdürüyoruz. Bu mücadelemizde çok önemli aşamaları halkımızın kazanımları doğrultusunda geride bıraktık. Çok daha güzel günlere doğru yürüyoruz.
 
Bu bölgede; gerçekleştireceğimiz her türlü projede Antalya halkının insiyatif almasını, bizi görüş ve düşünceleri ile yönlendirmesini ve konuya ilişkin olarak nihai kararı vermesini istiyoruz.
Hizmetlerimizi gerçekleştirirken, bir yandan da gönülleri kazanmaya, yüzlerdeki tebessümü artırmaya, acıları, sevgileri paylaşmaya da büyük önem veriyoruz. Her kesimi kucaklayan bir anlayışla hizmetlerimizi üretiyoruz, gönülleri yapıyor; acıları ve sevinçleri paylaşıyoruz.
Bu bakış açısıyla engelleri kaldırılamadığı için yaşamları kısıtlanan engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak ve toplumsal hayata dahil olmalarını sağlayacak çeşitli sosyal projeleri daha önceki hizmet dönemimizde hayata geçirdik.
 
Kepez’imizin yıllardır çözülemeyen imar problemlerini de bir bir çözüyoruz. Bu kapsamda Duraliler mahallesinin imar planlamasının yapılması ile ilgili süreci resmen başlattık.
Kepez’in çehresi değişiyor, yeni bir şehir oluşturuluyor.  Açtığımız yeni yollar, kaldırımlar, refüjler, kanallar, imar uygulamaları ve çok önemli alt yapı hizmetleriyle yeni ve modern bir Kepez hedefine doğru hızla ilerliyoruz.
 
Kentimizi, çeşitli yatırım projeleri ve alt yapı çalışmaları ile güzelleştirerek prestijini artırırken, diğer taraftan da gelişmiş toplumun göstergesi kültür ve sanata verdiği değerle ölçülür anlayışı doğrultusunda Kepez’i bir kültür ve sanat merkezi haline getirdik. Konserler, tiyatro oyunları, resim sergileri ile sanatla iç içe yaşayan bir kent olarak her ay 50’nin üzerinde kültür ve sanat etkinliği gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.
 
Bu kapsamda Antalya’nın en büyük, nitelikli ve kapsamlı kütüphanesinin inşaatına da 2015 yılı ilk çeyreğinde başlayacağız. Ülkemizin mirasçıları olan çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için Belediye olarak eğitime verdiğimiz destek koşulsuz ve aralıksız olarak devam etmektedir. Dönem içinde öğrencilerimizin daha rahat ve huzurlu ortamlarda eğitim yapmalarını sağlayacak hizmetlerimizi planlamaya ve gerçekleştirmeye devam ettik. İlçedeki 200 den fazla okul ve eğitim kurumunun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.  Belediye olarak geçmiş 5 yıllık dönemimizde 10 milyon liradan fazla parayı eğitime harcadık. Bu dönemimizde de okulların eksikliklerinin giderilmesi için okul yönetimleri ile güçlerimizi birleştirip Kepez’i daha iyi günlere taşıyacağız. Amacımız daha kültürlü ve eğitimli bir ilçe oluşturmak ve öğrencilerimizi mutlu etmektir.
 
Projelerimizi anlatmak, tanıtmak ve Antalya’yı konuşmak için kamu kurumlarına ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Daha iyi bir Kepez İçin yaptığımız çalışmalarda kamu kurumları yöneticileri ile işbirliği imkanları arıyoruz.  Sivil Toplum Kuruluşları ve Devlet Kurumları ile yapılacak karşılıklı çalışma işbirliği ve ortak aklın yardımıyla Kepez’de önemli işler yapacağız.
 
Kültür, sanat, spor, okul, park çalışmalarımızın yanında sağlık alanındaki yatırımlarımızla da Kepez’i sağlık merkezi haline getiriyoruz. Sütçüler bölgesinde inşa edilen Devlet Hastanesinin inşaatı hızla devam ediyor. Kepez, Sağlık Bakanlığı’nın Şehir Hastaneleri Projesinde Pilot Bölge oldu. Proje Göçerler Mahallesinde uygulanacak. Ayrıca yapımı devam eden Ağız ve Diş Sağlığı merkezimiz tüm Antalya’ lılara hizmet verecek.
 
Çeşitli hizmetlerle dolu koca bir yılı daha geride bıraktık. 2014 yılının her dakikasını sizler için tükettik, Kepez’imiz için bir fazla taş daha nasıl koyabiliriz diye düşündük, çalıştık ve başardık. Sizlerin teveccühüne mazhar olarak emanetinizi tekrar devralmayı müteakip, tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak alnımız ak, başımız dik olarak örnek bir belediyecilik anlayışı ile Kepez’i hak ettiği yere taşımanın gayreti içinde olduk. Yıl içinde Kepez’i Türkiye’nin örnek belediyesi haline getirecek projelerimizi planladık ve hayata geçirmeye başladık.
 
2014 yılını bitirirken Kepez’in yüzünün güldüğünü gördük ve amacımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşadık.
2015’te yeni müjdeler ve hizmetlerle sizleri buluşturacağız. Gönülleri kazanmaya, sevinçleri, acıları paylaşmaya daha da çok önem vereceğiz. Her vesile ile vatandaşlarımızla bir araya gelerek, muhabbet sofralarında kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Yeni yılda Kepez’in yıldızı daha çok parlayacak.
 
Yeni yılda Kepez için daha çok çalışmaya, sizler için üretmeye devam edeceğiz ve daha çok vatandaşımızın yüzünü güldüreceğiz.
 
Hizmet yolculuğumuz esnasında bazı sıkıntı ve zorluklarımız mutlaka olacaktır. Bu sıkıntıları ve zorlukları birlik ve kardeşlik içinde el ele vererek aşacağız. Yeni yılda, yeni hedeflerle, tarifsiz bir hizmet heyecanıyla yeni hizmetler ve eserler üretmek üreteceği; HOŞ GELDİN 2015...

Değerli Kepez’liler…
 
Kepez’imizi güzelleştiren, halkımızın yaşam kalitesini artıran projelerimizi, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren sosyal ve kültürel çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle dolu günleri geride bıraktık.
 
Milletin efendisi değil hizmetkarı olmak için çıktığımız yolculuğumuzun bu çalışma döneminde de, milletimizden aldığımız güç ve yetkiyle, üslenmiş olduğumuz sorumluluğun ve yerine getirmemiz gereken görevlerimizin bilinci doğrultusunda 21.asrın Antalya’sına yakışır bir Kepez’i oluşturmak için hizmetlerimizi sizlere sunmanın gururunu yaşıyoruz.
 
Kepez’imizin yıllardır birikmiş sorunları, sıkıntıları tabi ki tamamen ortadan kalkmadı. Sadece Antalya’nın ve bölgenin değil, tüm Türkiye’nin gıpta ile baktığı örnek bir marka kent olma hedefimizde, sorunlarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada siz hemşerilerimizin katkısını da alarak el birliği ile aşacağız.
 
Kıymetli Hemşerilerim;
 
Yıllardır çözülemeyen imar problemleri ile yaşayan Kepez’imiz de bu sorunun çözümü için gayretle çalıştık. Bu güne kadar 20.000 vatandaşımızın tapularını teslim ettik.  Bu kapsamda yıllardır tapu sorununun çözümünü bekleyen Gülveren Mahallemiz sakinleri, uygulamaya koyacağımız “ Kentsel Yenileme Projesi “ ile tapularına kavuşacaklar. Vatandaşlarımıza bu proje ile avantajlarla dolu yepyeni bir yaşam sunacağız. Projenin hayata geçirilmesi sonrası Kepez’in yeni cazibe merkezi Gülveren Mahallesi olacaktır.
 
Dokuma Antalya halkının malıdır. Dokumanın geleceğini halkımızla birlikte, katılımcılık ve ortak aklın yol göstericiliğinde şeffaf bir biçimde belirleyeceğiz. Şehrimizin gözbebeği olan bu araziyi, tekrar halkımıza kazandırmak istiyoruz. Halkımızdan isteğimiz, kentin hafızası konumunda olan bölge dokusunu kente kazandırma mücadelemizde yanımızda olup, bize destek vermeleridir. Dokuma arazisi, kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı, sanatın gelişmesi için her türlü olanağı sağlayan, bunun yanında nefes almak, doğa ile baş başa kalmak isteyenleri kucaklayan bir alan olarak düzenlemeyi düşünüyoruz.
 
Bu bölgede gerçekleştireceğimiz projenin tüm aşamalarını paylaşacağımız Antalya halkının, son sözü söylemesini, konuya ilişkin olarak nihai kararı vermesini istiyoruz.
Hemşehri derneklerimiz toplumsal yapımızı güçlendiren, sosyal dayanışmayı kuvvetlendiren yapılardır.  Türkiye’nin her yöresinden insanlarımızın yaşadığı Kepez’imizi örnek bir Anadolu Motifi olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi olarak görüyoruz. Birlikte yaşama arzumuz; faaliyetlerine her türlü katkıda bulunduğumuz ve etkinliklerini her zaman birlikte gerçekleştirdiğimiz hemşehri derneklerimizin yaptığı çalışmalarla güçleniyor ve tazeleniyor. Antalya’da bulunan hemşehri derneklerini ziyaret ederek, birlikte çalışma, dayanışma ve güç birliği arzumuzu bir kez daha dile getiriyoruz.
 
Çalışmalarımızın temelinde çocuklarımız ve gençlerimiz var. Onlar bizim geleceğimizin mirasçıları, yarınlarımızın teminatıdır. Bu nedenle onlar için en iyisini ve en güzelini yapmak bizim başlıca görev ve sorumluluğumuzdur.
 
Gerek modern ve çağdaş okulları, gerek eğitim öğretim kalitesinin yüksekliği ile Kepez bölgesine olan talep artmıştır. 2B olarak bilinen mülkiyet probleminin çözümü Kepez’de eğitimle ilgili olarak birçok yatırımın önünü açtı. Eğitim yatırımlarını artırabilmek için canla başla çalışıyor ve imkanlarımızı eğitim camiamız ile paylaşıyoruz.
 
Her fırsatta Öğrenci ve öğretmenlerle buluşuyor, taleplerini dinliyor ve çözümler üretiyoruz. Kepez’de ziyaret etmediğimiz okul kalmadı, bunların birçoğunu birden fazla ziyaret ederek ihtiyaçlarını yerinde gördük ve anında eksiklerini tamamladık. Okullarımızın ihtiyaçlarını kendi sorunumuz gibi görüyoruz. Bu dönemde de öğrencilerimizin kendilerini geleceğe daha iyi taşıyabileceği birçok eğitim projesini hayata geçirerek yine onların yanında olacağız.
Seçim vaatlerimizden 70 projemizin içinde de yer alan bölgemiz için çok önemli bir adımı oluşturan Kepezkart uygulamasını Kepez’de başlattık. Kepezkart ile hemşerilerimizin istek ve ihtiyaçlarına katkı sağlayarak yaşamını kolaylaştıracak, esnafımıza yeni imkanlar getirecek, kentlilik bilincini geliştirecek bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu kartın yaygınlaşması ile hem esnafımız hem de halkımız mutlu ve memnun olacak.
 
Belediyecilikte ortaya konan hizmetlerin yanında en önemli noktanın halkımızla güçlü bir gönül bağı kurmak olduğuna inanıyoruz. Hemşerilerimizle her fırsatta bir araya gelerek, fikirlerini paylaşıyor, onlardan gelen talepleri en kısa sürede sonuçlandırarak, gönüllerini kazanıyoruz. Bu yaklaşımımız doğrultusunda, çalışmalarımızı insan odaklı, hizmet odaklı planlıyor ve hayata geçiriyoruz.
 
Kepez’i örnek belediyecilik yaklaşımı ile ülkemizin bir marka kenti yapma yolunda ulaştığımız aşamanın gururunu yaşasak da, yeterli görmüyor ve Kepez’de yapılacak daha çok iş var diyoruz.
Siz değerli hemşehrilerimizin duaları ve desteği devam ettikçe Kepez’i; tüm sorunlarını çözerek Türkiye’nin parlayan yıldızı olması için yeni hayaller kurmaya ve gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. Sevgilerimle.  

Değerli hemşehrilerim,
30 Mart yerel seçimlerinin ardından yaklaşık 2 aylık bir
süreci geride bıraktık. Bu büyük başarının ardında bizler çok iyi biliyoruz ki sorumluluğumuz daha da artmış, bizlere vermiş olduğunuz emanetin kıymeti ve ağırlığı da üstlenmiş olduğumuz sorumluluk ile birlikte daha da büyük bir önem kazanmıştır.
Çünkü aziz milletimiz büyük bir teveccüh göstererek, bizlere bir kez daha yetki vermiştir. Üstlendiğimiz bu görev ile bir önceki dönemde olduğu gibi kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi dışlamadan tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak, sizlerden aldığım güç ve güven ile sizin için çalışmaya devam ediyoruz.

Milletin efendisi değil hizmetkârı olmak için çıktığımız bu yolda alnımız ak, başımız dik her bir kardeşimizin barış, huzur, güven içerisinde eşit hizmet alabilmesi için çalışıyoruz.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Bizler seçim dönemlerinde söylediği vaatleri, seçim sonrası sabahında unutanlardan çok şükür asla olmadık.

Başladığımız hiçbir işi yarım bırakmadık. Yeni dönemde de yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kardeşliğimiz, birlikteliğimiz ile Kepez için üretiyoruz.

Milletimizden aldığımız güç ve yetkiyle kibirden uzak, her gün aynı gayret ve azimle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.

Bugün Kepez’imiz hak ettiği icraatlar ile sadece Antalya’nın ve bölgenin değil, tüm Türkiye’nin gıpta ile baktığı, örnek bir marka kent yolunda ilerlemektedir. Her yaştan, her kesimden ve her fikirden bütün Kepez’li hemşehrilerimizi büyük bir dikkatle dinliyor, onların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, geliştirdiğimiz projelerimiz ve icraatlarımız ile Kepez’imiz için çalışıyoruz.

Bizler sadece bu topraklar üzerinde değil, tüm dünyada barışın, kardeşliğin, huzurun ve birlikteliğin simgesi olduk. Bugünden sonra da asla ve asla hiç kimsenin gücü bizim kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi bozmaya yetmez. Yeter ki biz bir olalım, birlik olalım geleceğe güvenle yürüyen güçlü Türkiye olalım.

Rabbim cümlemizin üzerinden rahmetini, selametini ve bereketini esirgemesin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Sevgili sanatseverler;

Kepez’de ‘Değişim’ her geçen gün iyiden iyiye hissedilmeye
başladı. Bu değişimi ortaya koyan en önemli parametre, KEPEZ’de kültür ve sanat
alanında kat edilen mesafedir.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’mizi hizmete sunalı yaklaşık 5 ay
oldu. Bu zaman zarfında hayata geçen pek çok etkinlik, Antalya’nın kültürel hayatına
bir zenginlik, bir dinamizm kazandırdı.

Bu sezon olduğu gibi siz değerli sanatseverlerin ilgi ve
dikkatlerini Kepez’e çekecek pekçok etkinliği önümüzdeki sezonda da gerçekleştireceğiz.

Varsak’da Ahmet Hamdi TANPINAR Kütür Merkezi’miz de hizmete
girdi. Bu butik bir kültür merkezi kimliği taşıması itibariyle Antalya’da bir
ilk. Çok önemsediğimiz bu mekan, önümüzdeki sezondan itibaren, Antalya’nın
kültür ve sanat hayatına farklı bir zenginlik sağlayacak.

AKMEK kursiyerlerimiz için de sezon sonu. Kursiyerlerimiz
neşeli geçen bir yılı hamulesi olan eserlerini kurs merkezlerimizde halkımızın
beğenisine sunuyorlar. Çok renkli bu sergiye bütün herkesi davet ediyorum.

Kültür ve sanata olan ilgimiz her geçen gün artarak devam
edecek. Sizlerin karşısına yeni projelerle çıkacak olmanın mutluluğu
içerisindeyiz. Kültür ve sanat dolu nice günlerde buluşmak dileğiyle, saygı ve
sevgiler. 

Sevgili Kepezliler,

Pırıl pırıl bahar güneşi ile baharın yeniden güzel günleri müjdelediği, tabiatın yeşerdiği bu zamanda biz de yepyeni umutları yeşertiyoruz.

Kepez`de her yeni günü taze bir başlangıç kabul ederek hizmet yolculuğumuza devam
 ediyoruz.

Kalıcı eserler bırakma temelinde yükselen hizmet üretme siyasetimiz, güzel bir şehir oluşturma idealimize derinlik kazandırıyor.

Kepez`de güzel hizmetlerimiz kendini gösterdikçe ilçemiz değişimin ve gelişimin iyiden iyiye hissedildiği bir şehir haline geliyor.

Kepez`i geleceğin Antalya sında önemli bir cazibe merkezi haline getirecek bir çok hizmetimiz hayata geçiyor ve Kepez modern bir kente dönüşüyor. Bununla eş zamanlı bir biçimde sosyal ve kültürel belediyecilik noktasında attığımız adımlar halkımıza konforlu bir kentte yaşamanın ayrıcalığını hissettiriyor.

Hizmete giren yeni yatırımlarımızı süsleyen kültürel etkinliklerle hemşerilerimiz çok değişik kültürel hizmetlere ulaşabiliyor.

Erdem Beyazıt Kültür Merkez imiz hizmete girdi. Hemen hemen her gün farklı bir kültürel etkinliğin sergilendiği bu merkez, Antalya mız için önemli bir cazibe merkezi haline geldi.

Kent Ormanı Meşe Kapısı mevkiinde inşası bütün hızıyla devam eden 3 Bin kişilik AÇIK HAVA TİYATROSU Haziran ayında hizmete giriyor. Yapımı tamamlandığında şehrimizin hemen yanındaki bu alan, çevre düzenlemesi ile birlikte Antalya için yeni bir çekim merkezi haline gelecek.

Önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak KEPEZPARK VARSAK projemizle Antalya mız güzel bir spor kompleksine ve pek çok ihtiyaca cevap verecek büyük bir yaşam merkezine
 kavuşacak.

Hemen ardından başlayacak bir diğer projemiz, KONGRE ve SERGİ MERKEZİMİZ; Kepez e
 ayrı bir hareketlilik getirecek muhteşem bir tesis olacak.

Temalı parklarımız, seyir temaslarımız ve yapımı kısa süre sonra tamamlanacak SEMT
 KONAKLARIMIZ ile Kepez geleceğe güçlü bir şekilde yürüyor.

VARSAK BUTİK KULTUR MERKEZİMİZ, kültür ve sanat şehri olma yolunda özel bir yere sahip
 müstesna bir yatırım oluyor. Bu yatırımımız da önümüzdeki ay hizmete giriyor. Burada pek çok amatör ve küçük çaplı kültürel etkinlik sahnelenebilecek.

Sosyal sorumluluk anlayışıyla kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza özel bir önem veriyoruz. Onların sosyalleşebileceği güzel ortamlar sunuyoruz.

Bu bakış açısıyla geçen ay gerçekleştirdiğimiz SOKAK BASKETBOL TURNUVASI oldukça hareketli geçti. İlçemizdeki ilköğretim ve orta öğretim kurumlarımızdan 305 takım bu etkinliğe katıldı. Hem spor alt yapısında değerlendirilebilecek sporcularımızın tespiti noktasında hem de öğrencilerimizin enerjilerini boşaltabileceği uygun bir ortamın sağlanması noktasında renkli anların yaşandığı güzel bir etkinlik oldu.

Önümüzdeki günlerde farklı spor dallarında bu tarz etkinliklerle öğrencilerimize heyecanlı
 ama aynı zamanda neşeli sosyal ortamlar oluşturmaya devam edeceğiz.

İmkanlarımız ölçüsünde dezavantajlı sosyal gruplara sahip çıkmaya devam ediyoruz. Bu noktada ENGELLİLERE özel bir önem veriyoruz. Öğretim yılının ikinci döneminin başında
 Kepez in okullarında eğitim gören 400 özel eğitim öğrencimize ihtiyaç duydukları ders kitaplarından oluşan bir eğitim setini ücretsiz dağıttık. Böylece onların ve ailelerinin yanında olduğumuzu bir kez daha hissettirmiş olduk.

Bunların yanında yol, park ve bahçe gibi; kaldırım, altyapı ve asfalt gibi temel belediyecilik
 hizmetlerinde her geçen gün hedeflerimizi büyüterek hizmetlerimize devam ediyoruz. 2012 yılı bu hizmetlerimizde de önemli mesafeler aldığımız bir dönem olacak.

Yine her vesile ile halkımızla gönül bağımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Halkımızın
 iyi ve kötü gününde; sevincinde ve hüznünde onlarla birlikteyiz.  Sevinçleri paylaşırsak büyütmenin, acıları ise paylaşarak azaltmanın gayreti içindeyiz. Merkeze samimiyeti koyarak içinde halkımızın tamamının olduğu kocaman bir aile kurabilmenin gereğini yapıyoruz.

Kısaca ifade etmek gerekirse: yatırımlarımızı sosyal belediyecilik hamleleri ile anlamlı hale getiriyoruz; diğer yandan da gönüller kazanmanın mücadelesini veriyoruz. Böylelikle daha aydınlık bir geleceğe yürümeyi hedefliyoruz.

Bültenimizin bu sayısında da geçen bir aylık zaman diliminde halkımız için ürettiğimiz ve az
 evvelden beri esaslarını özetlemeye çalıştığımız hizmet ve faaliyetlerimizin kısa bir demetini paylaşıyoruz.

Nice güzel günlerde beraber olmayı temenni ediyor hepinize selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum.

SEVGİLİ KEPEZLİLER,
Kepez’imizi güzelleştiren, halkımızın yaşam kalitesini artıran hizmetlerimizi, projelerimizi tanıttığımız; kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren sosyal ve kültürel çalışmalarımızı aktardığımız dergimizin 30. sayısında yine sizlerle birlikteyiz.

BÜTÇEMİZ 160 MİLYON TL

Halkımıza hizmette sınır tanımayan Kepez Belediyesi her geçen gün hedeflerine emin adımlarla yürüyor. Yatırımlarda çıtayı yükseltmeyi amaçladığımız 2012 yılı için bütçemizi 160Milyon TL olarak belirledik.
2012 Mali Yılı Belediye bütçemiz dikkatle incelendiğinde yatırım eksenli, kaynakların ihtiyaçlar istikametinde akılcı kullanıldığı, gerçekçi bir bütçedir. Belediyemizin imkanları dikkate alındığında bu bütçenin Kepez şartlarında başarılı bir bütçe olduğunu özellikle ifade etmek isterim. 2011 de ortaya koyduğumuz performansın daha da üzerinde bir performans ile sene sonunda başarı grafiğimizi yükseltmeyi diliyor bütçemizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. 
HİZMET YOLCULUĞUMUZ
HEYECANLA DEVAM EDİYOR
Birinci hizmet yılımızda Kepez’in, ayağındaki arka bahçe prangasını kırmak için plan ve programımızı yaptık. İkinci yılımızda ise yol medeniyettir, anlayışıyla yıllardır açılamayan imar yollarını açtık. Kat artışına yönelik imar planı tadilatları yaptık. Bu çalışmalarla
gecekondu dokusunun yoğun olduğu mahallelerde modern yapılaşmanın önünü açtık. İlk iki yılımızda acil çözüm bekleyen problemleri ortadan kaldırırken, yeni yolların açılması, sıcak asfalt çalışmasıyla mevcut yolların kalitesinin artırılması, temalı park yapımı, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, Seyir Terası, Kent Parkı hizmetleriyle, Kepez’i Antalya’nın
müthiş bir değişim ivmesi yakalamış ilçesi haline getirdik. Üçüncü hizmet yılımızda ise
Kepez’i, yıldızlaştıracak dev projelerimize ilk kazmayı vuruyoruz. Bu amaçla da belediyemizin 2012 bütçesini 160 milyon TL olarak belirledik. Yatırımcı birimlerimiz olan Fen İşleri Müdürlüğümüz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün bütçeleri ise 74 milyon TL oldu.
2012’de, yeni yol, asfalt, kaldırım ve park çalışmalarımızla hem Kepez’deki yaşam kalitesini
daha da artıracağız hem de Kepez’i, avantajları ve ayrıcalığı olan bir şehir haline getirmeye devam edeceğiz. Turizmin başkenti Antalya’mıza hem ekonomik hem de turistik değer bakımından büyük katkı sağlayacak olan dev bütçeli iki vizyon projemizin yapım süreçlerini de 2012’de başlatıyoruz. 2 bin kişilik ``Çok Amaçlı Kongre ve Sergi Merkezi`` ile Tam Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun da yer alacağı ``Kepez Park Varsak`` projelerimiz, hem Kepez’imize hem de Antalya’mıza önemli bir değer katacaktır. Bu projelerimiz Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun!

``ENGELİNİZ, ENGELİMİZDİR``
Toprağa yatırım yaparken, gönülleri kazanmaya, yüzlerdeki tebessümü artırmaya, acıları, sevgileri paylaşmaya da büyük önem veriyoruz. Her kesimi kucaklayan bir anlayışla hizmetlerimizi üretiyoruz; gönülleri yapıyor; acıları ve sevinçleri paylaşıyoruz. Bu bakış açısıyla, engelleri kaldırılmadığı için evlerinde yaşamaya mahkûm bıraktığımız, bedensel
ve zihinsel engelli kardeşlerimize kucak açtık. O güzel insanların sadece kaldırımda, yollarda, sosyal tesislerdeki engellerini değil, sağlam insanların yüreklerindeki, gönüllerindeki engellerini de kaldırdık. Türkiye’de bir ilk olan “ENGELİNİZ ENGELİMİZDİR” projesiyle engelli kardeşlerimizin, hayata tutunma umutlarına güçlü bir destek verdik. Onlara unutulmadıklarını, değer verildiklerini hissettirdik. Sağlam insanlarımıza da engelli
adayı olduklarını hatırlattık! 50 engelli, 50 engelli olmayan öğrencimizi, çeşitli sosyal aktivitelerin yer aldığı, 5 günlük bir kamp programında bir araya getirdik. Normal öğrenciler, engelli arkadaşlarının gözü, kulağı, eli, ayağı oldular; birlikte portakal topladılar, sinemaya gittiler, ata bindiler, spor yaptılar. 5 bin kişinin katıldığı final gecesinde Emre Aydın konseriyle projemizin ilkini tamamladık. Sağlam öğrencimizin, engelli arkadaşına

yardımcı olabilmek için, 3 günde işaret dilini öğrenmesini ve engelli kardeşlerimizin de tarifsiz yaşam sevincini görünce, önümüzdeki senelerde bu müstesna projemizi festival haline getirmeye karar verdik. Şimdi, önemsediğimiz sosyal içerikli bir projeyi hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bültenimiz içinde ayrıntılarını takip edebileceğiniz bu proje ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ne de farklı bir derinlik kazandırdık. Sevgiyle, gönül gönüle Kepez’de engelleri kaldırdık.
SOSYAL ve KÜLTÜREL BELEDİYECİKTE BÜYÜK ADIMLAR

Yol, park, imar hizmetleriyle güzelleştirdiğimiz, prestijini artırdığımız Kepez’imizin sosyal yaşam duvarını da kültürle, sanatla örüyoruz. Biliyoruz ki Kepez’imize, ancak ve ancak eğitime, kültüre ve sanata yatırım yaparak, gerçek bir şehir kimliği kazandırabiliriz. Bu amaçla göreve geldiğimiz günden itibaren, kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem verdik. 16 yıllık belediyecilik tarihinde, yapılmayan kültürel ve sanatsal etkinlikleri 2 yıla sığdırdık. İlçemize ilk kültür salonunu da kazandırdık. Bu yatırımlarla artık sizler, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarınızı karşılamak için, başka bölgelere gitmiyorsunuz.
Artık KEPEZ, BİR KÜLTÜR ve SANAT ŞEHRİ HALİNE GELİYOR.
Bunu “GÖNÜL SOHBETLERİ” etkinliğimizle taçlandırdık. Dünyaya medeniyet ve kültür dersi veren Osmanlı’nın Otağı’nda, gönülleri musikiyle, şiirle, edebiyatla buluşturuyoruz. Şairlerin, edebiyatçıların, müzisyenlerin ve kanaat önderlerinin katılımıyla, 15 günde bir Kent Parkı’ndaki Kanuni Sultan Süleyman’ın Otağı’nda, Gönül Sohbetleri düzenliyoruz. Kepez’in hamurunu, edebiyatla, şiirle ve müzikle yoğuruyoruz; eski Antalya’yı, geleceği konuşuyoruz.
Sizleri, sanatla, kültürle buluşturmaya devam edeceğiz.
YENİ UMUTLARLA GELEN YEPYENİ BİR YIL
Daha dün gibi dediğimiz koca bir yıl, su misali akıp gitti. Ama bu su, Kepez için boşuna akmadı. Her dakikayı sizlere hizmet için tükettik. Kültür merkezi, seyir terası, semt evi gibi kalıcı projeleri ilçemize kazandırdık. Yeni yollar açarak, mevcut yolları asfaltlayarak,
yeni parklar yaparak Kepez’i daha da yaşanılabilir bir şehir haline getirdik. Sabah kahvaltılarında, öğle yemeklerinde yüzlerce esnafımızla, iş adamımızla, vatandaşlarımızla
bir araya geldik. Muhabbet sofralarında kardeşliğimizi pekiştirdik. Antalya’ya değer katacak yatırımların projelerini hazırladık. 2011’i bitirirken Kepez’in yüzünün güldüğünü
gördük ve amacımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşadık. 2012’de yeni müjdelerle, hizmetlerle sizleri buluşturacağız. Yeni yılda yol, park, imar ve vizyon proje çalışmalarımızı daha da artıracağız. Gönülleri kazanmaya, sevinçleri, acıları paylaşmaya daha da önem vereceğiz. Yeni yılda Kepez’in yıldızı daha da parlayacak. Yeni yılda daha çok insanımızın yüzünü güldüreceğiz. Aşkla Kepez için çalışmaya, sizin için üretmeye devam edeceğiz.

Sevgilerimle…

Sevgili Kepez’liler…

Hepinize mutlu bir yıl dileği ile
Vizyon Dergi’mizin yeni sayısında sizlerle birlikteyiz. Dolu dolu geçirdiğimiz bir yılın ardından yepyeni bir yıla, yepyeni bir çalışma dönemine daha kavuşmanın heyecanıyla hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum.

2012 yılının Kepez’imiz için önemli bir sıçrama yılı, yeni hizmetlerle modern bir şehir olma yolunda önemli mesafeler kat edeceğimiz bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Halkımızdan aldığımız güçle hizmet yolculuğumuza kararlı adımlarla devam ediyoruz.

Belediyemiz, 2012 yılını her anlamda dopdolu geçirmek için titiz bir çalışmayı geçtiğimiz yılın ortalarından itibaren başlatmış ve bu noktada gerekli planlamalarını bugün itibari ile tamamlamış durumdadır. Şimdi taze bir heyecanla ilçemizin önünü açacak, Kepez için modern bir kent vizyonu oluşturacak projelerle önemli eserler kazandırmaya devam edeceğiz.

Belediyeciğin en önemli yanının ``kalıcı eserler bırakmak`` olduğuna inancından hareketle hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz. Bu gayretimizin  neticesinde, 2012 yılı Kepez için kelimenin tam anlamıyla bir ``atılım yılı`` olacaktır. Yıl içinde sizler için ürettiğimiz hizmetleri çeşitli vesilelerle yine sizlerle paylaşmaya, heyecanımızı ve mutluluğumuzu birlikte büyütmeye devam edeceğiz.

Bir yandan yatırımlarla şehrimizi güzelleştirirken diğer yandan da kalıcı eserlerle şehrimizin hafızasında silinmez bir yer edinmeye çalışıyoruz. Bütün bunları yaparken halkımızın sosyal
hayatına tesir edecek, şehre modern bir kent kimliği kazandıracak nice güzel çalışmaları da, birbiri ardınca sizlerin beğenisine sunuyoruz. İnanıyoruz ki yatırımlarımız ve yaptığımız kalıcı eserlerimiz sosyal ve kültürel etkinliklerle; insanımızın sosyal hayatına tesir eden önemli projelerle daha da anlamlı hale gelecektir.

Belediyeciliğe ve hizmet üretimine bu pencereden bakıyor ve istikametimizi bu bakış açısıyla çiziyoruz. 2012 yılı, inanıyorum ki bu anlamda da önemli bir yıl olacaktır.

Belediyecilikte ortaya konan hizmetlerin yanında en önemli noktanın halkımızla güçlü bir gönül bağı kurmak olduğuna inanıyor ve bu konunun üzerinde derin bir hassasiyetle duruyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımızla gönül bağımızı sürekli güçlendirmenin gayreti içinde olduk. Bu gayretle önümüzdeki süreçte de her vesileyi güzel bir fırsata dönüştürerek halkımızla gönül bağımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.

Dergimizin bu ayki sayısını dikkatle incelediğinizde, tıpkı diğer sayılarda olduğu gibi ifade ettiğimiz bu hususların tamamını içine alan ciddi, gayretli ve istikrar içerisinde bir yönetim anlayışını ortaya koymaya devam ettiğimizi göreceksiniz.

Geçtiğimiz bir aylık zaman diliminde yaptığımız hizmetlerin küçük bir özeti niteliğini Bültenimiz ile sizleri baş başa bırakırken; 2012 yılının bereketli hizmetlerimize vesile olmasını, omuz omuza vererek hizmet çıtamızı daha da yükselttiğimiz, gönüllerimizin birbirine daha da yaklaştığı bir yıl olmasını temenni ediyor hepimiz için mutlu, huzurlu ve güzel yarınlar diliyorum.

Sağlık ve afiyetle, birlik ve beraberlikle, barış ve kardeşlikle nice güzel yarınlar umuduyla;

   Kepez’de bir yaz günü..

  Kepez’de yaz mevsiminde bir tatil gününü hayal edin… Sabahın erken saatlerinde Kepez’de güne başlamak…

  Yeşillikler içerisinde ki Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda yapılan sabah yürüyüşünün ardından, su fıskiyelerinden akan suyun serinliğinde, spor aletleri ile sabah sporunu yapıyorsunuz… Güne güzel başlamanın verdiği enerji ile geçirdiğiniz bir günün ardından, serin havası ile sizleri büyüleyen Kent Ormanı’na gidiyorsunuz… Kapı girişinde güleryüzüyle sizi karşılayan personel… İçeriye ‘buyurun’ diyor. Antalya manzarasında adeta cennetten bir köşe ile karşılaşıyorsunuz… Antalya’nın bunaltıcı sıcağından kaçarak, bu harika güzelliğe teslim oluyorsunuz… Semaverde demlenen çayı yudumlarken, Kepez’de yaşamanın mutluluğunu doyasıya tadıyorsunuz. Belki de ertesi gün Kepez’in bir başka mekanında bu güzellikleri yaşayacaksınız. Çok yakında açılışını yapacağımız kültür merkezimiz sayesinde, kültür ve sanata doyacaksınız…

  Kepez Belediyesi, Antalya’da yaşayan her bireyin mutluluğu ve huzuru için çalışıyor, çabalıyor.

  Antalya’da yaşayan sizlerden bir ricam var?… Antalya’nın geleceği olan Kepez’i, yakından takip etmenizi arzu ediyorum… Göreceksiniz ki çok kısa zamanda, tamamlanmaya hazır ve planladığımız projelerle Kepez, arzu edilen değere kavuşacak…

  ‘Mutlak memnuniyet’ parolası ile çıktığımız bu yolda, hizmetle dolu önemli bir ayı daha geride bıraktık.

KÜLTÜR MERKEZİMİZE USTA ŞAİR ERDEM BAYAZIT’IN İSMİNİ VERDİK.

  Yeni Emek Mahallesi Sakarya Bulvarı’nda yapımı süren kültür merkezimize Usta Şair Erdem Bayazıt’ın ismini verdik. Kültür merkezinde sinemadan tiyatroya, konferanslardan panellere, sergilere kadar birçok kültürel etkinlik yapılabilecek.

  Bu güzel eser, Kepez’in ilk kültür merkezi olma özelliğini taşıyor.Bu kültür merkezi, çevre düzenlemesiyle, oto parkıyla Kepez’in değerini ve kalitesini daha da artıracaktır. Meclis kararı ile kültür merkezimize, Şair Erdem Bayazıt’ın ismini verdik. Bu güzel yere, vefatının 3. yıldönümünde Erdem Bayazıt ismini vermemiz, bizim için çok anlamlıydı. Düşünce dünyamıza çok önemli katkılar sunmuş bu büyük gönül adamlarına gösterilen vefa, aynı zamanda Türk kültür ve irfanına da ayrı bir derinlik kazandıracaktır. Önemli değerlerimizden Bayazıt’ın isminin, kültür merkezimize verilmesinde katkı sağlayan meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Kültür merkezimizin inşaatı tamamlanmak üzere. Çok kısa zamanda kültür merkezini Antalya’ya kazandıracağız.

SPOR OKULUMUZ TÜRK SPORUNA DESTEK VERİYOR
  11 branşta açtığımız yaz spor okulları ile Kepezspor adeta cıvıl cıvıl oldu. Kepez Belediyespor Yaz Spor Okulunda basketbol, boks, futbol, güreş, izcilik, hentbol, karate, tenis, tekvando, voleybol ve wushu branşlarında hizmet veriyoruz. Çocuklarımızı antremanlarda ziyaret ediyor ve onların yaşadığı heyecanı, gözlerinden okumanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemize başarılı sporcular yetiştirmek, en büyük arzumuzdur.

MUHTARLARIMIZLA ÇANAKKALE VE BURSA’YA GİTTİK.
  Hizmet elçilerimiz olan muhtarlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Birlikte yönetim anlayışı ile hareket ederken, muhtarlarımızla kültür gezisi gerçekleştirdik. Bu tür geziler birlik ve beraberliğimizi geliştirmemiz noktasında çok önemli. Gezimize katılan Kepez Muhtarlar Derneği Başkanımız Feyzullah Büyükkeleş başta olmak üzere, bizi yalnız bırakmayan 50’ye yakın muhtarımıza teşekkür ediyorum.

  Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

SEVGİLİ KEPEZLİLER...

Yine hizmetlerimiz dolu geçen bir ayın ardından sizlerle birlikteyiz.

Bu bülten vasıtası ile sizlere her ay yaptıklarımızı düzenli bir biçimde anlatıyoruz.

Bültenimizin bu sayısında da Kepez için yaptığımız hizmetlerimizin, ay içindeki çalışmalarımızın kısa bir demetini görmektesiniz.

Artık Kepez hızlı adımlarla geleceğe koşuyor.

Bir yandan belediyecilik hizmetleri ile ilçemizi güzelleştirirken diğer yandan da sosyo-kültürel ve sosyo- ekonomik açıdan güçlendirmenin azmi içindeyiz.

Bu noktada atılan adımlar semerelerini vermeye başladı. İnşallah hep birlikte daha güzel adımlar atarak daha güzel günlere yürüyeceğiz.

Bültenimizin içeriğinde de görüleceği üzere peyzaj, park ve bahçe çalışmalarımızla hem ilçemiz güzelleşiyor; hem de halkımızın istifade ettiği sosyal alanlar daha nitelikli hale geliyor.

Daha evvel yeterince belediye hizmeti alamamış ya da yeterli düzeyde hizmetlerden istifade edememiş bir çok mahallemize hızlı bir şekilde belediye hizmetlerini götürme gayretimiz hızla devam ediyor.

İnşallah sizlere söz verdiğimiz gibi bu güne kadar pek çok hizmeti üreterek ilçemizi, size yakışır ve Antalya mızın gülen yüzü bir ilçe haline getireceğiz.

Belediyemizin en önemli sorumluluk alanlarından biri de merkezi hükümetimizin desteğini alarak ilçemize yatırımların gelmesini sağlamaktır. Göreve geldiğimizden bu yana bu konuda da üstün bir gayret göstererek ilçemize bir çok yatırımın gelmesi için çalışma yaptık.

300 YATAKLI DEVLET HASTANESİNİN Sütçüler Bölgemize kazandırılması önemli bir adımdı.

Şimdi aynı şekilde iki ayrı yatırımı daha Kepez e kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Geçtiğimiz ay içinde yapılan bir protokolle MERKEZ BANKASI KEPEZ E GELİYOR.
Bildiğiniz gibi devletimizin en saygın kurumlarından biri olan Merkez Bankasıdır. Türkiye genelinde sadece 13 şubesi bulunan Merkez Bankası nın Antalya Şubesi de yeni hizmet binasında artık Kepez de faaliyette olacak.

Bu gelişme inanıyoruz ki Kültür ve Ahatlı Bölgelerimizi önemli bir ticari cazibe merkezi haline getirecek. İlçemiz için küçümsenemeyecek bir katma değer olacağını düşünüyoruz.

Aynı şekilde DİŞ HASTANESİNİ DE KEPEZ E GETİRİYORUZ. Diş hastanesinin yeni binası imzalanacak protokollerle Kepez imizde inşa edilecek. Şimdi bu süreci tamamlamak üzereyiz.
Bu yatırımın da Kepez e farklı bir canlılık, büyük bir katma değer sağlayacağına inanıyoruz.

Bu ve buna benzer Kamu hizmet noktalarının İlçemiz de olması ilçemizin gelişmesi bakımından önemli bir itici güç olacaktır. İnancımız bu yönde ve çalışmalarımıza bu inançla devam ediyoruz.

Her vesile ile söyledik; bir kez daha söylemek istiyorum: Pek çok sorunumuz var; yılların ihmali neticesi birikmiş çözüm bekleyen pek çok meselemiz var. Biz kararlılıkla sorunlarımızın üzerine gidiyor; büyük bir azimle çözüm arayışlarımızı sürdürüyoruz.

Azimle kararlılıkla sorunlarımızın üzerine giderek çözüm arayışında bulunmak müzminleşen sorunların çözümüne en önemli katkıyı sağlayacaktır.

İşte biz bunu yapıyoruz.

Kepez her yeni günle birlikte daha güzel günlere koşuyor.

Yarınlara dair umutlarımız her gün daha da büyüyor.

Bunu görmek için ilerleyen sayfalara göz atmanızı öneriyorum.

Sağlıcakla....

Sevgili Kepezliler;

İşte böyle geçti bir yıl...

İşte bir yılı daha geride bıraktık. Yepyeni bir yıla merhaba dedik.

Hepinize mutlu, huzurlu, başarı dolu bir yıl diliyorum. 

Her yılın sonunda geçen koca bir yılın değerlendirmesini yaparız.

2010 yılının sonunda işte biz de belediye çalışmalarımız bakımından böyle bir değerlendirme yaptık.

Bir yıl boyunca ne kadar önemli işlere imza attığımızı gördük.

Bir çok alanda hedeflerimizin üzerine çıktığımızı gördük.

Belediyemiz maliyesine bir denge kazandırdığımızı gördük.

İdari yapımızı en iyi şekilde tamamladığımızı gördük.

Önümüzdeki yıllarda üreteceğimiz hizmetlerimizin alt yapısını oluşturduğumuzu gördük.

150 Km` nin üzerinde yeni açılan yol,
300 Km` nin üzerinde asfalt çalışması,
Orta refüjlü bulvar çalışmaları,
50 Bin M2` nin üzerinde kaldırım çalışması,
320 Bin M2` nin üzerinde yeşil alan çalışması,
30 un üzerinde yeni park,
40 ın üzerinde yenilenen parklar,
Yeni rekreasyon alanları,
Kepez KENT ORMANI,
Görkemli bir Kültür Merkezi inşası,
Gazi Bulvarı  düzenleme çalışması,
Fatih Sultan Mehmet, Turgut Özal, İsmet İnönü ve Karşıyaka Parkları,
Gülveren rekreasyon alanı,
Köylere yol ve park hizmeti,
Bütün okullarımıza yapısal destekler ve temizlik hizmetleri,
Bütün camilerimizin bakım, onarım ve temizlik hizmetleri,
6 mahallede Kat artışı,
7 binin üzerinde vatandaşımıza tapu,
Vatandaşlarımızın yıllardır beklediği belediye hisselerininvatandaşlarımıza satışı,
Meslek Eğitimi Kurslarında 5 binin üzerinde hemşerimize meslek ve sanat eğitimi,
Yeni kurduğumuz Belediye Tiyatrosunda yeni sahnelenen oyunlarla 10 bin kişinin üzerinde izleyiciye ücretsiz gösterim,
Çocuk Korosu, TSM ve THM korolarında onlarca Kepez`liye müzik eğitimi,
Binlerce ilköğretim öğrencisine ücretsiz SBS kursları,
Yaklaşık 15 bin vatandaşımıza ücretsiz Sağlık Taraması,
Binlerce yavrumuz için ücretsiz sünnet şenliği,
Onlarca bakıma muhtaç yaşlımıza evinde sağlık hizmeti  sunulması,
Başarılı binlerce öğrencimizin ödüllendirilmesi,
Vakfımız aracılığı ile yüzlerce öğrencimize burs, ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşımıza ekmek yardımı,
KEDAParacılığı 15 binin üzerinde ihtiyaç sahibine uzatılan yardım eli,
Kadınlar, engelliler, yaşlılar ve çocuklar için çeşitli özel faaliyetler ve hizmetler,
Yeni açtığımız Spor Okullarında binlerce öğrencimize spor eğitimi,
Spor kulübümüzde binlerce lisanslı amatör kardeşimize spor yapma imlanı,
Sporun çeşitli dallarında Türkiye ve Dünya çapında dereceler,
ve bunları daha da uzatabileceğimiz nice hizmetler....


İşte böyle geçti Kepez` in 2010 yılı...


Ana başlıklar halinde özetlediğimiz hizmetlere baktığımızda bir yılda yapılabilecek hizmetlerin çok üzerinde bir tablonun ortada olduğunu görüyoruz.

Hani, yolun başında demiştik: ``Gecemizi gündüzümüze katarak sizin için hizmet edeceğiz.``.

Geçen bir yılın muhasebesi verdiğimiz söze sadık kalarak çalıştığımızı gösteriyor.

Biliyoruz; yapmamız gereken çok iş var.

Bıkmadan, usanmadan azimle çalışmaya devam edeceğiz.

İnşaallah 2011, hizmetlerimizin artarak devam ettiği bir yıl olacak.

Yolumuz açık olsun...

Sevgili Kepez liler,

Her gün artan bir heyecanla, büyük bir azimle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Hedefimiz, Kepez i daha güzel bir şehir haline getirebilmek. Bu hedefe kavuşabilmek için olanca gücümüzle çalışıyor, sizler için hizmet üretmeye devam ediyoruz.

Bu ay da birçok bakımdan verimli çalışmalarla geçirdiğimiz bir ay oldu.

Bu ayki hizmetlerimizi aktardığımız yeni bir bülten ile daha karşınızdayız.

İlçemizin en önemli sorunlarının başında mülkiyet ve imara yönelik problemlerin geldiğini her fırsatta ifade ettik. Göreve geldiğimizden bu yana en öncelikli işimiz bu alandaki sorunların çözümüne dönük çalışmalar yapmak oldu.

2B probleminin çözümü ise bu anlamda en çok önem verdiğimiz konu oldu. Gelinen noktada 2B sorununun çözümü için hazırlanan kanun tasarısı TBMM ye sevk edilme aşamasına geldi. Süreçle ilgili olarak geçtiğimiz ay Kaymakamlığımızın düzenlediği bir toplantı ile muhtarlarımız bilgilendirildi. 

Önümüzdeki günlerde söz konusu tasarının kanunlaşması ile 2B probleminin en kısa sürede çözüleceğini öngörmekteyiz.

Diğer yandan tapulu ve imar uygulaması tamamlanmış ancak 2B şerhi bulunduğu için inşaat ruhsatı verilmeyen parsellerde yeni bir adım atarak inşaat yapı ruhsatlarını vermeye başladık. Bu adım da yapılaşma noktasında devrim niteliği taşıyan bir adım oldu. İdare olarak süreci dikkatle takip ediyor 2B probleminin çözümü noktasında atılması gereken her adımı hızlı bir şekilde atıyoruz.

ARTIK İMARLI ve TAPULU PARSELLERDE 2B ŞERHİ İNŞAAT YAPIMINA ENGEL DEĞİL.

2B PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜNDE İSE SONA GELİNDİ
.

Ahatlı, Kültür ve Yenidoğan Mahallelerimizde 200 M2 nin üzerindeki belediye hisselerinin satışına ilişkin encümen kararlarını aldık. Bu mahallelerimizde belediye hisse satışlarına başlandı. Bu adımla birlikte bölgenin gecekondu yapısının hızla düzenli yapılaşmaya dönüşeceğini öngörüyoruz. Kısa bir süre içinde kentleşme noktasında bu mahallelerimiz yepyeni bir görüntüye kavuşacak.

BELEDİYE HİSSE SATIŞLARIMIZ HAYIRLI OLSUN.

Vatandaşlarımızın tapu beklentilerinin olduğu bölgelerde ise tapu verme çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hazineden devralacağımız yerlerin belediyemize devirleri yapılmakta; devralınan yerlerin tapuları da hak sahiplerine verilmektedir.

Halkımız yıllardır tapularına kavuşmayı beklemekteydi. İşte şimdi
idaremiz vatandaşımızın özlem dolu bekleyişini sona erdiriyor.


TAPULARINIZ HAYIRLI OLSUN.

Bildiğiniz gibi 3 Aralık DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ olarak kutlanmakta. Biz de 3 Aralık ı basit bir kutlama olarak görmüyoruz. Sosyal sorumluluk duygusuyla hareket ediyor engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımı için engelleri kaldırma adına yepyeni bir adım atıyoruz.

ENGELSİZ KEPEZ PROJEMİZ HAYAT KAZANIYOR.

Hedefimiz, Kepez in sosyal ortamlarını bir bir engelsiz hale getirme gayreti içindeyiz. Kısa zamanda bu anlamdaki çalışmalarımız netice verecek engelli vatandaşlarımız da diğer vatandaşlarımız gibi engelleri aşacaktır. Önümüzdeki günlerde bu çalışmamızın detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Temel belediyecilik faaliyetlerimiz ise hızla devam ediyor. Yollarımız açılıyor; asfaltlarımız yapılıyor; kaldırımlarımız tamamlanıyor. Bu gün Kepez in bütün mahallelerinde bu çalışmalarımız halkımızın taktirini kazanmaktadır.

Kepez e farklı bir hava kazandıran çalışmalarımız peş peşe kendini göstermeye başladı. Projelerimizin inşaatları devam ediyor, Kepez yepyeni bir yüze kavuşuyor. Artık ilçemiz parkları, bahçeleri, yolları, sosyal yaşam alanları ve tesisleri ile modern bir şehir kimliği ile buluşuyor.

ÇALIŞMALARIMIZLA KEPEZ İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞİRMEYE DEVAM EDİYORUZ.

2010 yılını sizlere hizmet noktasında çok iyi değerlendirdik. İnanıyoruz ki, gelecek yıl her bakımdan hedeflerimizi daha da büyüttüğümüz, azim ve gayretimizi arttırdığımız, nice ufuklara yol aldığımız yepyeni bir yıl olacaktır.

Bu duygularla bütün hemşehrilerimizin yeni yılını tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

NİCE MUTLU YILLARA...

Yolumuz açık olsun...

Sevgili Kepez`liler,

Her yeni gün artan bir heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Hedefimiz, Kepez i daha güzel bir şehir haline getirebilmek. İşte bu hedefe kavuşabilmek
için olanca gücümüzle çalışıyor, sizler için hizmet üretmeye devam ediyoruz.

22 Ekimde en önemli vizyon projelerimizden biri olan KÜLTÜR MERKEZİMİZİNTEMELİNİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN RECEP AKDAĞ IN KATILIMIYLA GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE ATTIK. İnşallah bir yıl içinde de açılışını yapacağız.

Kepez e yeni bir kent kimliği kazandırırken üzerinde durduğumuz en önemli konuların
başında Kepez in bir kültür ve sanat şehri olması hedefi gelmekte. Bu bakımdan ilçemize kazandıracağımız bu kültür merkezini çok önemsiyoruz.

500 kişilik salonu, kütüphanesi, sergi fuayeleri ve belediyemiz Kültür Servisine tahsis edilecek idari büroları ile meydan düzenlemesi ile çok şık bir projeye imza atıyoruz.


Bir yıl gibi kısa bir sürede inşa edeceğimiz bu kültür merkezi ile kültür şehri olma yolunda zorunlu bir ihtiyacı karşılarken aynı zamanda Kepez e önemli bir cazibe merkezi kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

KÜLTÜR MERKEZİMİZ KEPEZ İMİZE HAYIRLI OLSUN.

Kepez için koyduğumuz vizyonun önemli unsurlarından biri de ilçemizin bir gençlik ve spor ilçesi olmasıdır. Bu konuda göreve geldiğimizden bu yana önemli adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz.

Geçtiğimiz iki yılda ilçemizdeki öğrencilerimize yönelik ``Yaz Spor Okulları`` çalışmamız öğrencilerimiz için de veliler için de büyük bir taktir vesilesi oldu.

İşte şimdi bir adım daha atıyor, spor okullarımızı hem yazın hem de kışın eğitim veren bir yapıya dönüştürüyoruz.

Bu eğitim yılından itibaren yıl boyunca hizmet verecek ``SPOR OKULLARI`` nı açıyoruz.
Bu çalışmamız, bir yandan spor alt yapısına katkı sağlayacak; diğer yandan  da öğrencilerimize farklı bir sosyal ortamı sunacaktır.

İlçemizdeki bütün öğrenci kardeşlerimizin bu okullardan istifade etmelerini diliyorum.

SPOR OKULLARIMIZ BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN.

Modern belediyeciliğin en önemli yanlarından biri de daha nitelikli, daha çok yeşil alanlar üretmektir.

Bu anlamda bir yandan mevcut park ve bahçelerimizin bakım ve onarımını yaparak parklarımızı daha modern ve nitelikli hale getirirken diğer yandan da atıl haldeki pek çok alanı değerlendirerek Kepez e yeni park ve bahçeler kazandırıyoruz.

Bu alandaki çalışmalarımızın ne kadar değerli olduğunu kısa bir süre sonra oluşacak halk memnuniyetiyle daha yakından görme imkanımız olacak. 

İnanıyorum ki halkımızın taktir ifadeleri bizi bu alanda daha çok motive ederek daha güzel
çalışmaları ortaya koymamızı sonuçlayacak.

YENİ PARK ve BAHÇELERİMİZ HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN.

Yarınlara dair umutları yeşerten bir şehir olabilmenin en önemli göstergesi o şehirde eğitime verilen önemdir.

Göreve geldiğimizden bu yana EĞİTİME BÜYÜK BİR ÖNEM VERDİK.  ``Görevimiz değil.``
diyerek kenarda durmadık. İmkanlarımız ölçüsünde Kepez de eğitimin kalitesinin yükselmesi için adeta bir ``Eğitim Gönüllüsü`` gibi çalışıyoruz.

Bir taraftan hükümetimiz yeni okullar açarak, eğitim kadrosunu güçlendirerek eğitimin çıtasını yükseltti. Diğer taraftan mevcut ve yeni açılan okulların kalitesini arttıracak hizmetler üreterek belediye olarak eğitime destek verdik, veriyoruz.

KEPEZ EĞİTİM ALANINDA GÜÇLÜ BİR ŞEHİR HALİNE GELİYOR.

İlçemizi daha da güzelleştirecek projeler üzerinde azimle çalışmaya devam ediyoruz.
Halkımızın taktirini ve duasını kazanma duygumuz azimle yürüdüğümüz yolda yeni eserler üretme adına bize her zaman ışık tutuyor.

Her geçen gün geleceğe dair umutlarımız daha da güçleniyor. Bu güçlü umutlarla hazırlamakta olduğumuz yeni projelerimiz zaman içinde hayat bulacak ve ilçemiz daha güzel günlere doğru yol alacak.

Yolumuz açık olsun...

İnanıyoruz ki ``Kepez hizmetin en iyisine layıktır.``.

Yeni hizmetlerle karşınıza çıkacağımız nice güzel günlerde yine birlikte olmak duasıyla, güzel bir ay, sevdiklerimizle mutlu bir bayram diliyorum.

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

     Sevgili Kepezliler;

   Her yeni gün yepyeni bir heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kepez’i her alanda modern bir şehir haline getirmek için adımlarımızı atmaya devam ediyoruz.

   Attığımız adımlarla artık Kepez’in çehresi değişiyor; Kepez gelişiyor.

     Göreve geldiğimizde Kepez’in en önemli probleminin çözülmeyi bekleyen mülkiyet sorunları olduğunu söylemiştik. Bu sorunların çözümü için çok çalışmak, gayret ortaya koymak gerektiğini, bunun için çalışacağımızı söylemiştik.

     Yaklaşık bir buçuk yılı geride bıraktığımız bu günlerde bu anlamda ciddi bir mesafe kat ettiğimizi özellikle ifade etmeliyim.

     Özverili çalışmalarımızla geçen bir buçuk yılda yaklaşık ALTI BİN VATANDAŞIMIZ TAPULARINA KAVUŞTU. İlerleyen günlerde bu sayıyı daha da ileriye taşımak için gerekli her türlü gayreti ortaya koyuyoruz.

     Hızlı bir göç olgusu karşında yılların biriktirdiği ve büyüttüğü problemlerin en önemlilerinden biri de hiç kuşku yok ki 2B arazilerine yapılan gecekonduların hukuki problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda da çözüme kavuşmak için hükümetimiz gereken adımları büyük bir hızla atmakta ve kısa bir süre içinde bu sorunun çözüme kavuşacağına ilişkin umutlarımız da büyümektedir. Halkımızın bu konuda beklediği müjdeyi bir an evvel verebilmek için biz de belediye idaresi olarak gerekli takibatı yapmaktayız.

   Bir çok alanda çok çeşitli sorunlarla uğraşmak zorundayız. Bu konuda her zaman söylediğimiz asıl olan problemlerimizin çözümü için samimi bir gayreti ortaya koymamızdır. Samimiyet zemininde atılan adımlar inanıyoruz ki karşılıksız kalmayacaktır.

     Samimiyetle ilçemizin sorunlarının üzerine kararlılıkla gidiyoruz. Çözüm için her türlü imkanı seferber ediyoruz. İşte yapmak istediğimiz tam da budur.

     Mahallelerimizin imar planları hakkında çalışmalarımızı sürdürüyor, yasal olarak imkan bulunan mahallelerimizde kat artışlarını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İşte bu ay ÜNSAL MAHALLESİNE yönelik yaptığımız imar planı tadilatı ile KAT ATIŞI GETİRDİK. Bu düzenleme ile ALTI MAHALLEDE KAT ARTIŞI yapmış olduk.

     PARKLAR YENİLENİYOR, MAHALLELER GÜZELLEŞİYOR. Daha yeşil ve güzel Kepez için sürekli artan bir tempo ile çalışmaya devam ediyoruz. Daha çok park, oyun alanı, sosyal donatı alanı üretmeyi şehirleşmenin en önemli gereği olarak görüyor ve bunun gereğini de dikkatle yapmaya devam ediyoruz.

    Eğitim, kültür, sanat ve spor alanında geniş bir bakış açısıyla çalışmalarımıza yön veriyor ve bu anlamda Kepez’e yepyeni bir vizyon kazandırıyoruz. Artık Kepez, bir SANAT, EĞİTİM VE SPOR ŞEHRİ olma yolunda hızla ilerliyor. Bu yeni vizyonun yansımalarını önümüzdeki süreçte çok daha net olarak görme imkanına sahip olacağız. 22 Ekim 2010 Cuma günü KÜLTÜR MERKEZİMİZİN TEMELİNİ ATIYORUZ. Kepez’e geleneksel mimarinin en güzel izlerini taşıyan çok şık bir yapı kazandırmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kepez için çok önemsediğimiz bu inşaatı en kısa zamanda tamamlayarak ilçemiz bakımından önemli bir eksiği gidermiş olacağız.

     Bilindiği gibi ekim ayı meclisleri yeni yıl bütçelerinin yapıldığı meclislerdir. Ekim ayı olağan meclisimizde 2011 ılı Bütçemizi onayladık. Bu yılın bütçesi de yatırım harcamaları ağırlıklı bir bütçe oldu. Bütçeler, belediye idarelerinin hedeflerinin ortaya konduğu cetvellerdir. Bu bütçeden de anlaşılacağı gibi önümüzdeki yıl da hedeflerimize ulaşmak için gereken çalışmaları ortaya koyacağız.

     Bu vesile ile 2011 yılı belediye bütçemizin hayırlı olmasını diliyorum.

     Derin bir sorumluluk duygusuyla halkımızın emanetine sahip çıkmaya devam ediyoruz.

     Nice güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle mutlu, huzurlu ve başarılı bir ay diliyorum.

Sevgili Kepezliler;

Milletçe bir mübarek ayı ve sonrasında coşkuyla, bir güzel bayramı daha yaşamış olmanın huzurunu, mutluluğunu yaşıyoruz.

Diliyoruz ki, bu bayramla beraber ülkemiz de nice aydınlık günlere kavuşacaktır.

Biz, yine ilçemiz halkının huzur ve mutluluğu için durmadan, dinlenmeden çalışmaya devam ettik.

Bir yandan hizmetlerimizi üretmeye devam ederken diğer yandan da göreve geldiğimiz günden bu yana gerçekleştirdiğimiz hizmetleri toplumumuzun çeşitli kesimleri ile çeşitli vesilelerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Bültenimizin bu sayısında yine bunların bir kısmını sizlere sunuyoruz.

Bir çok bakımdan çok çeşitli sorunlar yumağı haline gelmiş bir bölgenin hizmetinde olduğumuzu her fırsatta siz sevgili hemşehrilerimizle paylaştık. Sorunlarımızın ne denli büyük ve girift olduğunu da ifade ettik, etmekteyiz.

Bununla birlikte var olan bu sorunlara ilgisiz kalmadık. Sorunlarımızı halının altına süpürme kolaycılığına hiç kaçmadık. Sorun alanları üzerinde kararlılık gösterdik. Hele hele gündem değiştirmeye yönelik bir takım faaliyetleri güzel cümlelerin içinde modern belediyecilik anlayışının bir gereği imiş gibi gösterir bir tavrımız ise hiç olmadı. 

Yılların biriktirdiği bu sorunlarla azimle mücadele ettik, ediyoruz. Her yeni günle birlikte bir sorunumuzu daha çözebilmek irade ortaya koyabilme çabası bizim çalışmalarımızda en önemli yol göstericimiz oldu.

Temel belediyecilik hizmetlerini henüz tamamlayamamış bir şehrin gelişme yolunda aşama kaydetmesinin ilk adım olduğunu aklımızdan hiç çıkarmadık.

Bu perspektifle imar planları çeşitli sebeplerle hala tamamlanamamış bölgelerimizin -eğer mevzuat yönünden bizim dışımızdaki sebeplerle engeli yoksa- problemlerini çözerek imar planlarını yapmak ilk işimiz oldu.

Hemen sonra henüz mülkiyet problemleri devam ettiği için tapularını alamamış hak sahibi vatandaşlarımızın hak sahipliğini teslim ederek onları tapularına kavuşturmak da en önemli gündemimiz olarak ajandamızın ilk sıralarında yer aldı.

Yine çeşitli sebeplerle açılamamış yollar varsa tapularını verdiğimiz bölgelerde vatandaşlarımızın yollarını açtık. 30, 50 ve hatta 70 metre genişliğinde bulvarlarımızı üzerindeki gecekondu yerleşimini gönül rızasına dayalı olarak kaldırmak suretiyle açtık. Bu yol açım çalışmalarına büyük bir önem verdik. Hızlı bir biçimde yıkılan gecekonduların yerindeki yollarımızın açım çalışmalarını tamamladık. Yine hızla açtığımız yollarımızın asfaltlarını tamamlayarak bu hizmetlerimizin vatandaşımıza bir eziyet haline dönüşmesine engel olduk.

Bu çalışmalara gerçekten büyük önem verdik çünkü ``yol medeniyettir`` anlayışına inanıyoruz. Biliyoruz ki, imar planlarında var olan yolları açamadığımız sürece çarpık kentleşmenin modern bir yerleşimine dönüşmesini sağlayamayız. İşte şimdi buna kapı aralayacak bir hizmeti üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Tekrar ifade etmek isterim ki bu temel belediyecilik çalışmalarını gelişmenin en öncelikli adımı olarak görüyor ve bundan dolayı da çok önemsiyoruz.

Bu adımlarla birlikte şehrimize farklı bir hava katacak, ciddi manada kentsel dönüşüme katkı sağlayacak sıçramaları da Kepezimize sunmanın gayreti içindeyiz.

Bu noktada da yerel yönetim olarak biz bir yandan, merkezi idare olarak hükümetimiz de diğer bir yandan hiç de küçümsenemeyecek bir mesai harcamaktadır.

Eğitim hizmetinin götürüleceği genç nüfusun oldukça yoğun olduğu demografik bir yapıya sahip olduğumuz herkesin malumudur. Bu itibarla eğitime özel bir ilgi duyduğumuz da göreve geldiğimizden bu yana attığımız adımlarla hiç kimsenin dikkatinden kaçmayan bir hakikat olarak ortadadır.

Tam da burada son bir yıl zarfında hükümetimizin destekleri ile TOKİ tarafından tam 6 adet ANADOLU LİSESİNİN yapımına başlanıp ve öğretim yılının başında hizmete gireceğini özellikle hatırlatmakta fayda var. 

Yine bu yıl Kepez` e atanan öğretmen sayısının neredeyse geçen yıl ilimizin 19 ilçesine yapılan toplam atanan öğretmen sayısına eşit olması da KEPEZ` İN HÜKÜMET TARAFINDAN NE ŞEKİLDE ÖNEMSENDİĞİNİN EN AÇIK İSPATIDIR.

Yine ülkemizde müstesna itibara sahip bazı kamu kurumlarının yeni ana hizmet binalarının ilçemize yapılması için o kurumların girişimde bulunmaları ve hususta ciddi bir gayreti koymaları da yine bu konuda ciddi işaretlerdir.

Devletin özellikle sağlık alanında götüreceği hizmeti özellikle nüfus yoğunluğu olan bölgelerimizde vatandaşımızın ayağına kadar götürecek en büyüğünden en küçüğüne kadar hizmet binaları yapmak için önemli bir planlamayı yapması da üzerinde büyük bir dikkatle durulması gereken bir olgudur.

Belediyemizin Kent Ormanı tarzında günübirlik ziyarete yönelik olarak hizmete verdiği ve şimdilerde yenilerini planlamakta olduğu, onları da en kısa zamanda bir bir faaliyete geçireceği çeşitli büyüklükteki rekreasyon projeleri ise Kepez için önemli cazibe merkezlerinin doğmasına vesile olmaktadır.

Kültür, sanat ve spora yönelik olarak planlanan, yakında temelleri atılacak alanlar ve mekanlarda bulunacakları muhiti önemli oranda hareketlendirecek yatırımlar olacaktır. Bunu kısa bir süre sonra daha yakından göreceğiz.

Medeniyet, bir yandan şehirler inşaa ederken diğer yandan da o şehre bir kimlik üflemeyi zorunlu kılmaktadır. O yüzden yerel idarelerin sosyal ve kültürel belediyecilik alanında oluşturacakları sıçramalar da büyük kıymete sahiptir. Görevi devraldığımızdan bu yana sosyal ve kültürel belediyecilikte büyük bir özenle çalıştığımız da yine ortaya koyduğumuz hizmetler arasında halkımızın taktirini ve teveccühünü kazanan pek çok hizmetimizin olduğunu her zaman çeşitli mecralarda tanıttık, anlattık.

Sizin için hizmet üretirken sizden uzak, kopuk ve size hayli mesafeli duran bir yönetim tarzını değil; sizinle iç içe, sizin kanaat, talep ve değerlendirmelerinize her zaman önem veren bir yönetim tarzını ikame etmeye gayret gösterdik.

Hep içinizde, sizden biri olduk. Olmaya da devam edeceğiz.

Daha pek çok alanda sizler için ürettiğimiz hizmetleri aylık yayımlanan bu bülten aracılığı ile sizlere sunuyoruz.

Çok şükür her ay sunulan bu bülten karşılığı olmayan güzel sözlerle içi boş umutları pazarlayan değil, yapılanların ve yapımı adım adım planlanan hizmetlerin tanıtıldığı, belediyemizin ortaya koyduğu modern VİZYON` un aktarıldığı, içeriği dolu dolu bir yayın haline geldi. Hem de kısa bir sürede... Bu bile başlı başına anlatmakta bu satırların kifayet etmeyeceği bir çok hakikati gözler önüne seren güzel bir gelişmedir.

Bir çok sorunumuzun olduğunu kabul ediyoruz. Önemli bir gerçek olarak ortada olan şey şudur: Bütün sorun alanlarında kararlıkla mücadele eden bir belediye idaresi, bugünün görece olumsuzluklarını yarınların avantajı haline dönüştürme arayışındadır. Zor olan bu hedefi başaracağına inanan bir belediyesi idaresi vardır.

Artık yavaş yavaş Kepez, Antalya` nın gülen yüzü haline gelmektedir...

İşte şimdi elinizdeki bu bu bültende anlattıklarımızla hep birlikte o güzel günlere yelken açmış olduğumuzu beraberce görüyoruz.

Yolumuz da bahtımız da açık olsun...

Sevgili Kepezliler,

Bir rahmet ve bereket ayını daha hep birlikte idrak etmenin tarifi imkansız mutluluğu içindeyiz.

Hepimizin bildiği gibi ramazanlar, milletçe birlik ve beraberlik duygularımızın zirveye ulaştığı, toplumsal dokumuzun kuvvetlendiği, herkesin herkese yardım eli uzatmada adeta yarıştığı müstesna zamanlardır.

Dileriz ki, bu sene ramazan ayı da Antalya mıza ve ülkemize nice güzellikler, bolluklar ve bereketler getirir.

Biz, belediye olarak bu sene siz sevgili halkımızın huzur ve mutluluğunu daha üst seviyeye taşıyabilmek için büyük bir azimle çalışıyoruz.

Beş farklı mahallede kurduğumuz iftar sofralarımızla günlük 3 binin üzerinde vatandaşımız için sıcak iftar yemeği ikramında bulunuyoruz.

Yenilenen ramazan çarşımız ve etkinlik alanımızın hareketliliği ise geçen yıllara oranla daha kuvvetli. Ayın otuz günü boyunca sahne programları ile ramazanın geleneksel neşe ve sevinç iklimini Kepezli hemşerilerimize taşıyoruz.

Aslında sadece Kepezlileri değil bütün Antalyalı hemşehrilerimizi ramazanın o güzel iklimine dahil olmaları için Kepez e davet ediyoruz.

Diğer yandan belediyemiz, ilçemizi her alanda güzelleştirmek, yenilemek ve kalkındırmak için gereken her türlü adımı büyük bir özveriyle atmaya devam ediyor.

Artık Kepezin hangi tarafına bakarsanız bakın belediyemizin elinin dokunduğu alanları görüyorsunuz.

Ortaya çıkan hizmetler ise halkımızın ve değişik toplum kesimlerimizin taktirini kazanmaya devam ediyor.

Özellikle uzun yıllar boyunca imar planlarında olmalarına karşın açılmamış olan büyük yolların açılması gerçekten ilçemizin şehirleşmesi noktasında büyük bir adım oldu.

Şimdi açılan bu yolların asfaltları da tamamlandı.

Yeni park yapımları da hızlı bir şekilde devam ediyor.

Kısa bir süre sonra park ve yeşil alanlar noktasında ortaya koyduğumuz fark daha açık bir şekilde kendini gösterecek.

İnşallah önümüzdeki ayın içinde gelecek yıla damgasını vuracak nitelikte olan KÜLTÜR MERKEZİ projemizin temelini atacağız. Bu proje ile artık Antalya nın en şık Kültür Merkezi Kepez de olacak.

Daha nice güzel düşüncelerin hayata geçirilmesi ve projelerin uygulanması yoluyla Kepez i modern bir ön bahçe/ vitrin yapmaya çalışıyoruz.

Sizler için gece- gündüz çalışırken inanıyoruz bize enerji veren tek bir hakikat var; Sizin üzerimizdeki hayır dualarınız. İçinde bulunduğumuz bu müstesna günlerde bizlerden dualarınızı eksik etmemeniz sizden en önemli dileğimizdir.

Şimdi geçtiğimiz ayki çalışmalarımızın bir kısmının özetlendiği Bültenimizle sizi baş başa bırakıyoruz.

Tekrar hepinizin Mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyor, sağlık ve afiyetle sevdiklerinizle birlikte Bayrama kavuşmanızı diliyorum.

Bütün hemşerilerimize en derin saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sevgili Hemşehrilerimiz

Görevi devraldığımız ilk günden itibaren hep sizlerle içiçe olduk. Her zaman aranızda sizden bir Belediye Başkanı gördünüz.

Sizinle aramıza hiç mesafe koymadık. Belediye binasına hapsolmayan, hep sizin içinizde olan bir anlayışla hizmet üretme yolunu tercih ettik.

Siz sevgili hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için bütün gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Attığımız her yeni adımla Kepezimiz her gün daha güzel bir şehir kimliği kazanıyor.

Yeni açtığımız yollarla ilçemizin çehresi değişti.

Şimdi yeni asfalt dönemini başlattık. Açtığımız yolları bir bir asfaltlıyoruz. Kısa bir süre içinde asfaltları tamamlanan bu yollarımızın kaldırım ve refüjlerini de yapınca mahallelerimiz çok daha güzel bir hale gelecek.

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz yeşil alanlarımızı arttırma çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.

Baştan başa yenilenen Kent Ormanımız bütün Antalya` nın taktirini kazanan modern bir cazibe merkezi haline geldi.

Gazi bulvarı üzerindeki parklarımızın güzelleştirme ve yenileme çalışmaları başladı ve hızla devam ediyor.

Gülveren mahallesinde 35.000 m2 lik yeşil alan çalışmamız tamamlandı.

Yıl sonuna kadar 33 parkımızın yenileme çalışması da tamamlanacak.

Bütün bunlarla birlikte Kepezimiz yeşil alanı çok zengin bir ilçe haline geliyor.

Kültür merkezimizin ihale süreci tamamlandı. Ağustos başında inşaata başlıyoruz. Bununla da hem büyük bir eksiği tamamlıyoruz hem de Kepezimize yeni bir cazibe merkezi kazandırıyoruz.

Yine bu ay içinde ilçemizdeki 4 okulumuzun bahçesine 4 çadır spor salonu yapmak için Valilik ile bir protokol imzaladık. Şimdi bunun projelerine başlıyoruz. Bunun da ne kadar önemli bir hizmet olduğu izahı gerektirmeyen bir hakikattir.

Bu gibi temel belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyeciliğe dönük hizmetlerde de çok önemli çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

Karne şenliği ile okullarımızda dereceye giren 280 öğrencimize bisiklet hediye ettik.

Takdir ve Teşekkür Belgesi alan 35.000 öğrencimize de kitap seti hediye ettik.

Başarıları takdir edilerek ödüllendirilen öğrencilerimiz de diğer öğrencilerimiz de gelecek sene daha başarılı olmak için çok çalışacaktır. İnancımız bu yöndedir.

Halkımızın sağlıklı bir yaşam sürebilmesi içinse hizmetlerimiz devam ediyor.

Bu kapsamda ücretsiz göz taramamız mahallelerimizde devam ediyor.

Bu yıl Geleneksel Sünnet Şölenimizin ikincisini gerçekleştirdik.

600 çocuğumuzu sünnet ettirdik ve her türlü ihtiyaçlarını gidererek onlar için bir toplu tören düzenledik.

Sizin karşınıza her ay Kepezimiz için dolu dolu hizmetlerle çıkıyoruz.

Halkıyla bütünleşen idaremiz Kepezimizin her sorununa kararlılıkla el atıyor, çözüm üretmeye çalışıyor.

Artık Kepez kültürden sanata ve spora; eğitimden sağlığa her alanda Antalya` nın parlayan yıldızı haline geliyor.

Bu sayıda da dolu dolu geçen bir hizmet ayında size sunduğumuz hizmetlerin bazılarından kısa bir özeti dikkat ve takdirlerinize sunuyoruz.

Azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz.

Hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Değerli Hemşehrilerim;
Sizin için ürettiğimiz hizmetlerle ilçemiz modern bir kent haline geliyor.

Yıllardan beri süre gelen birikmiş problemleri bir bir çözerek mesafe kat ettiğimiz yolculuğumuzda temel hedefimiz itibarı yükselen bir belediye, yaşam tarzı ve standartları yükselmiş bir ilçe oluşturmaktır. Bu kapsamda ortaya koyduğumuz en önemli çalışmaların başında hiç şüphe yok ki yol açma çalışmalarımız geliyor.

İmar planı yapılmış ancak çeşitli sebeplerle yıllardır açılamamış yolları, bulvarları ve sokakları açarak medeniyet yolunda önemli bir aşama kaydetmekteyiz.

Yeni yollar açmak, şehircilik noktasında çok önemli hizmet. Çünkü yol demek medeniyet demektir.

Açılan her yeni yol o bölgelere temel belediyecilik hizmetlerinin çok daha hızlı gelmesi demektir.

Bununla birlikte açılan yeni yollarla imar planları yapılmış oda ve personellerin yapılaşmasının önündeki en önemli engellerde kaldırılmı ş oluyor. Yeni yapılaşmaların önünün açılması kısa zamanda kente hakim doku olan gecekondulaşmanın yerini düzenli ve imarlı yapılaşmaya bırakılmasını da hızlandıracaktır. Bu çalışmamızın en dikkat çekici yanı ise yıkılan gecekonduların nerdeyse tamamına yakınına tapularının verilerek gecekondu sahibi vatandaşlarımızın mağdur edilmemesinin sağlanmasıdır. Geldiğimiz noktada belediye ve vatandaş el birliği ile en büyük sorunumuz olan yeni yol açmalarında çözümün sağlanıyor olmasının mutluluğunu yaşamaktayız.

Her bir vatandaşımızı hiçbir ayrıma tabi tutmadan belediyecilik hizmetlerimizi sürdürmenin kararlığı içindeyiz. Toplumuzun bütün kesimlerini kucaklayarak herkesin mutluluğunu büyütmek göreve başladığı mız ilk günden bu yana taviz vermediğimiz temel ilkemiz oldu. Bir kişinin daha Hayır duasını almanın güzelliğini hiçbir şeye değişmeden halkımızın talep, istek ve menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.

Sorunlarımızın çok fazla olduğunu gayet iyi biliyoruz. Çözümün ise el birliği ile kararlılıkla ve azimle çalışmaktan geçtiğini hep ifade ettik. Her yeni günle birlikte çözüm için bir adım daha atmanın büyük bir güzellik olduğunu inanıyoruz.

Daha güzel bir KEPEZ için bu ana yaklaşım tarzı etrafında çalışmaları mıza yön verecek ve halkımızın hak ettiği hizmetleri üretmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşerilerimize selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Bir ay boyunca yapmış olduğumuz çalışmalarımızla sizleri baş başa bırakırken önümüzdeki günlerin hizmet yolculuğunda daha verimli ve hareketli olmasını diliyorum.


Değerli Hemşehrilerim;

29 Mart 2009 yerel seçimlerinin üzerinden tam bir yıl geçti.

Tercihiniz bizden yana oldu ve Kepez`i yönetme sorumluluğunu verdiniz.
Size söz vermiştik. Çok çalışacak, sizin layık olduğunuz hizmetleri üretecek, ilçemizi daha güzel bir şehir haline getirecektik. 
Sizinle aramızda duvarlar örmeden, sizlerle iç içe olacaktık. Yönetim anlayışımızla ve projelerimizle Kepez`e yeni bir vizyon kazandıracaktık.

Dürüstlüğümüzden asla taviz vermeden, kaynakları en verimli şekilde kullanarak çalışacaktık. Şeffaflık, sorgulanabilirlik ve hesap verme, yönetim anlayışımızın en temel ve en belirgin özelliği olacaktı.

Görevi devraldığımız gün size verdiğimiz sözleri yerine getirme azim ve kararlılığı ile kolları sıvayarak çalışmaya başladık.

Bir yandan, yıllardır ertelenmiş sorunların üzerine kararlılıkla giderek temel şehircilik noktasındaki eksikliklerimizi tamamlamaya çalışırken diğer yandan da sosyal ve kültürel belediyeciliğin en güzel örneklerini ortaya koymanın gayreti içindeyiz.

Bununla birlikte, şehirleşmenin en önemli göstergelerinden olan kültür, sanat ve sporda önemli açılımlar kaydettik.

Kepez, başta mülkiyet ve imar sorunları olmak üzere birçok

sorununa çözüm arayışlarını en üst düzeyde sürdürmektedir.

Alınan neticeler ise aydınlık yarınlara dair umudumuzu güçlendiriyor.
Geçen bir yılın muhasebesini yaptığımızda, bir yılda aldığımız mesafenin, kat ettiğimiz mesafenin hiç de küçümsenemeyeceği ortadadır.

Hizmetimizin birinci yılını tamamladık. Gönül rahatlığı ile emanetinizi büyük bir sadakat ve sorumluluk duygusuyla taşıdığımızı ve taşımaya devam ettiğimizi bilmenizi isteriz.
Halkımızdan aldığımız her bir oyu helal ettirebilmenin mücadelesini vererek,çalışmalarımıza her gün daha da büyüyen bir inançla devam ediyoruz.

Hedefimiz; önümüzdeki hizmet yıllarımızı en iyi şekilde değerlendirerek Kepez`e kalıcı eserler kazandırmak ve ilçemizin çehresini daha da güzelleştirmektir.
Bizi kendilerine hizmet makamına layık gören, bize güvenen halkımıza gönül borcumuzu çok çalışarak ödeme gayretine büyük bir heyecanla devam ediyoruz.

Bütün hemşerilerimize selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Değerli Hemşehrilerim;

29 Mart 2009 yerel seçimlerinin üzerinden tam bir yıl geçti. 29 Mart` ta Kepez` i bizim daha iyi yöneteceğimiz inancıyla emanetin sorumluluğunu bizim omuzlarımıza yüklemiştiniz.

Size söz vermiştik. Çok çalışacak ve sizin layık olduğunuz en ileri seviyede hizmetleri üreterek ilçemizi daha güzel bir şehir haline getirecektik.
Söz vermiştik sizinle aramıza duvarlar örmeyecek, her zaman sizlerle iç içe olacak;
duygu, düşünce ve isteklerinizle yönetim anlayışımızı şekillendirecektik.

Söz vermiştik dürüstlüğümüzden asla taviz vermeden kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak sizlere faydalı olacaktık.

Söz vermiştik, büyük projelerimizle Kepez` e yepyeni bir vizyon kazandıracaktık.

Söz verdiğimiz gibi 30 Mart sabahından beri halkımızın menfaatleri için, Kepez`imizinKazanması için, canla başla çalıştık. Bugün verdiğimiz sözleri siz sevgili halkımız için bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Siz sevgili halkımızın emanetini sadakatle ve büyük bir sorumluluk duygusu içinde taşıdık ve taşımaya devam ediyoruz.

Halkımızdan aldığımız her bir oyu helal ettirebilmenin mücadelesini veriyor, kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bir yandan yıllardan beri ertelenmiş sorunların üzerine giderek temel şehircilik noktasındaki eksiklerimizi tamamlamaya çabalarken diğer yandan da sosyal ve kültürel belediyeciliğin en güzel örneklerini vermenin gayreti içindeyiz.

Geçen bir yılın muhasebesini yaptığımızda bir yıl içinde aldığımız mesafenin, kat ettiğimiz yolun hiç de az olmadığını görmekteyiz.

İlçemizin hemen hemen her probleminin üzerine kararlılıkla giden idaremiz, sorun alanlarının neredeyse tamamında önemli aşamalar kaydetti.

Artık Kepez başta mülkiyet ve imar problemleri olmak üzere bir çok problemine çözüm arayışlarını en üst düzeyde sürdürmekte ve bu gayretin semeresini de almaktadır.

Bunun yanında kentleşmenin en önemli göstergelerinden biri olan kültür, sanat ve sporda da yine önemli açılımlar kaydettik.

İdaremiz halkına her zaman yakın bir belediye olma tercihini de yeni yeni adımlarla
zirveye taşımaktadır.

Kent konseyi başta olmak üzere halkımızın yönetime duygu, düşünce ve kanaatlerini doğrudan aktarabileceği kurumları belediyemize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Hizmet kalitemizi asrın gerekleri doğrultusunda yeniden şekillendirerek halkına daha kaliteli hizmet üreten bir belediye olma hedefine de kavuştuk.

Sıkı bir mali disiplinle belediyemiz için bir anlamda kaynak zenginliği oluşturduk. Bugün belediyemiz personeli dahil olmak üzere pek çok kişi ve kuruma biriken borçlarını
ödemiş bir belediye haline geldi.

Geçen bir yıl içinde yaptığımız faaliyetlerin özetlerini, çalışmalarımızın haberlerini
sizlere başta VİZYON dergimiz olmak üzere internet sitemiz aracılığıyla ve şimdi basıma hazırladığımız HİZMETTE 1 YIL kitapçığıyla ve de daha çeşitli mecralar aracılığıyla tanıttık, tanıtmaya ve aktarmaya devam ediyoruz.

Kepez` e kalıcı eserler kazandırarak ilçemizin çehresini daha da güzelleştirme adına
çalışmalarımıza devam ediyoruz.

2010 yılı Kepez için bu anlamda da yeni bir sıçrama yılı olacak.  Her yönüyle  şekillendirdiğimiz projelerimizi bu yıl için de bir bir uygulamaya koyacağız.

Önümüzdeki dört yılda yeni adımlarla birlikte daha güzel bir Kepez` i birlikte inşa edeceğiz.

Bizi kendine hizmet makamına layık gören, bize bu kutsal emaneti verecek kadar
bize güven duyan halkımıza gönül borcumuzu, bize verdiği her bir oyu helal ettirmek
için çalışarak ödemek istiyoruz.

Kazanan KEPEZ olacak.

Kazanan ANTALYA` mız olacak.

Kazanan HALKIMIZ olacak.

Kepez için hizmet dolu nice yıllar dilerken bütün hemşehrilerimize selam ve sevgilerimi sunuyorum.Sevgili Kepezliler hemşehrilerimizin hayat standartlarını yükseltmek amacıyla çalışmalarımıza gayretle devam ediyoruz. Her yeni günle birlikte bir güzel adım daha atmak en önemli hedefimiz oldu.

Bu hedeftir ki bizi daha önceden aşina olmadığınız ilkleri gerçekleştirmeye sevk etti, gayretlendirdi.


Bir yandan olağan belediyecilik faaliyetlerine devam ederken diğer yandan da sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini vermeye devam ediyoruz.

Bir yandan da demokrasi çıtamız yükseldikçe ortaya çıkan ve halkın yönetime direkt yollardan duygu, düşünce ve kanaatlerini aktarabileceği kurumları oluşturmanın gayretini gösteriyoruz.

Bu bağlamda geçtiğimiz ay yine bir ilki gerçekleştirdik. Kepez Kent Konseyini kurduk. Yoğun geçen yaklaşık üç ay gibi bir hazırlık sonunda her türlü düşüncenin temsil edildiği geniş tabanlı bir kent konseyini kurmuş olduk.

Bundan böyle Kent Konseyinin alt çalışma grupları kendi ilgi alanları ile ilgili çalışmalar yaparak belediye yöneticilerimize, bizlere halkımızın talep, istek ve beklentilerini doğrudan iletebilme imkanına sahip olacaklar.

Bu bakımdan Kent Konseyi`nin kuruluşunu Kepez`imiz için çok önemli bir demokratik aşama olarak görüyor. Belediye yönetimi olarak Kent Konseyinin işlevsel bir tarzda çalışma yapabilmesi için her türlü katkıyı sağlayacağız.

Unutulmamalı ki Antalya Büyükşehir` e bağlı metropol ilçeler içinde KENT KONSEYİNİ KURAN İLK BELEDİYE KEPEZ BELEDİYESİDİR.


Bu durum bizim için ayrı bir gurur vesilesidir. İlerleyen günlerde de KEPEZ GENÇLİK MECLİSİNİ ve KEPEZ KADIN MECLİSİNİ KURARAK bir ilke daha imza atacağız.

Çalışma arkadaşlarımız şimdi bunun hazırlığını yapıyorlar Kepez de spor alt yapısına ilişkin
verdiğimiz emekler artık karşılığını vermeye başladı. Özellikle bütün amatör branşlarda takımlarımızın aldığı başarılar göz doldurmaktadır.

İnşallah önümüzdeki dönemde daha da büyük başarılar elde edecek olan takımlarımızdan ülke çapında başarı kaydedecek sporcularımız yetişecektir.

Geleneksel hale gelen güreş müsabakalarımızın bu yıl 6.sını gerçekleştiriyoruz. Bilindiği gibi sezonun ilk güreşleri olması bakımından Kepez Güreşleri önem arzetmekte.

Geçtiğimiz 5 yılda bir güne sığdırılan güreşler bu yıl iki güne yayılmakta ve konser, festival çarşısı gibi diğer etkinliklerle adeta bir festival havasında geçecek.

Tüm güreş severleri 24-25 Nisan 2010 günü Kepez Stadında gerçekleşecek bu güreşlere bu vesile ile davet ediyorum.

Siz sevgili halkımıza layık olmak için verdiğiniz her bir oyu helal ettirebilmek için gece gündüz çalışıyoruz.

Size her türlü problemlerini çözmüş bir kepez armağan etmek istiyoruz.


Bu duygularla yolculuğumuza devam ediyoruz.

Her birinize ayrı ayrı sevgilerimi sunuyorum.

SEVGİLİ KEPEZLİLER

Kepezimizi elbirliği ile daha güzel günlere kavuşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu çalışmalarımızla ilçemiz daha modern bir yapıya kavuşacaktır.

2010 yılını belediyemiz adına her alanda bir sıçrama yılı olarak kabul ediyoruz. Yepyeni bir heyecanla çalışmalarımıza yön vermeye devam ediyoruz.

İlçemizin yıllardır ötelenen, ertelenen birçok sorunu ilgili ekiplerimiz tarafından ele alınıyor, çözüm yolları öneriliyor.

Bu ay uzun çalışmalar sonunda yıllardır çözümlenemeyen Teomanpaşa 2.Etap çalışmasını bir mutabakat zemininde halkımızın da hoşnutluğuna mazhar olacak şekilde tamamladık. Bölge halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Belediye başkanlığına talip olduğumuz ilk dönemden itibaren ilçemizin en büyük sorununun mülkiyet sorunu olduğunu, bunu çözmek için elimizden geleni yapacağımızı vaad etmiştik. İşte şimdi bu vaadimizin gereğini yerine getiriyoruz.

Göreve geldiğimizden bu yana yaklaşık 3.500 vatandaşımızın tapu problemini çözüme kavuşturduk. Önümüzdeki günlerde atacağımız yeni adımlarla bu sayıya yenileri eklenecek. Bunun için de kararlılıkla çalışıyoruz.

İfade etmek istediğim bir diğer husus da KEPEZALTI SANTRAL MAHALLELERİ’NİN tapu problemlerinin çözümüne ilişkin tavır ve düşüncelerimizdir. Biz burada seçim kampanyası döneminden beri halkımızın memnun olacağı bir çözüme ulaşmak düşüncemizi her vesile ile ifade ettik. 

Bilindiği gibi bu mahallelerimizin tapuları Antalya Büyükşehir Belediyesi adına kayıtlıdır. Yani bu iki mahalle de tapu kayıtlarına göre Büyükşehir’in mülküdür. Dolayısıyla maliki bulunduğu bu mülkler üzerindeki mülkiyet problemini çözecek idare olan Büyükşehir Belediyesi çözüme dönük bir proje başlatmak için ön çalışma başlatmış durumda.

Kepez Belediyesi olarak biz de vatandaşımızın problemlerinin çözümünü canı gönülden arzulamaktayız. Bunun için Büyükşehir Belediyesi, belediyemizden ne kadar bilgi, belge istediyse tamamını verdik. Biz samimiyetle o bölgedeki vatandaşlarımızın tapu sorunlarının çözümünü istiyoruz. Bu noktada her türlü siyasi farklılığı bir kenara bırakıp, halkımızın mutlu olabileceği bir çözüme kavuşabilmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağız.

Hal böyleyken bazı siyasetçilerin belediyemiz ve şahsım hakkındaki bazı talihsiz açıklamalarını en hafif ifadeyle kısır siyasi çekişmeler olarak görüyor ve bu ifadelerin sahiplerini halkımızın sağduyusuna havale ediyorum.

Dergimizin bu sayısından itibaren her bir sayıda bir belediye meclis üyemiz ile yapılan bir röportajı da beğenilerinize sunacağız. Bu vesile ile belediye çalışmalarımızda mümtaz bir yere sahip olan meclis üyesi arkadaşlarımı daha yakından tanıma imkanına kavuşacaksınız.

Dergimizin özenle hazırlanan içeriğinde yoğun geçen bir ayın kısa bir özeti, hizmetlerimizden ve faaliyetlerimizden bir demet bulunmakta.

Sizi dergimizle baş başa bırakırken bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, bizim kısır siyasi çekişmelerin içinde enerjimizi kaybetmek gibi bir lüksümüz yok. Görev süremiz boyunca gecemizi gündüzümüze katarak halkımızın takdirine mazhar olacak çalışmalar üreteceğiz. Şartlar ne olursa olsun.

Her şeyin gözlünüzce olacağı güzel bir ay diliyorum.

Bütün hemşehrilerime kalbi selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Sevgili Kepezliler

Belediyemiz siz sevgili hemşehrilerimize daha güzel bir Kepez oluşturabilmek için, var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Alt yapı çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Bültenimizin bu sayısında 9 aylık görev süremiz boyunca, yapmış olduğumuz çalışmaların bazılarından bir demeti sunduk sizlere. 

Her yeni gün artan heyecanımızla sizlere hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Önümüzdeki sa-yılarda da, ürettiğimiz hizmetleri anlatmaya devam edeceğiz.

Bir yandan bu hizmetleri yaparken, diğer yandan da halkımızı bir bütün olarak kucaklamaya devam ediyoruz. Bundan sonra da halkımızla irtibatımız, sevgi temelinde devam edecek.

Siyasetten muradımız halkımızın sevincini, mutluluğunu büyütmektir. Kendi hareket alanımız içinde halkımıza güzel günler yaşatmanın mücadelesini veriyoruz.

Sosyal belediyeciliğin gereklerini de büyük bir sorumluluk bilinci içinde yerine getirmenin azim ve kararlılığı içindeyiz.

Belediyemiz gerek kendi bünyemiz içindeki organlarıyla, gerekse bağlı ve ilişkili bulunduğu kurum ve kuruluşlarıyla bu amaca ulaşma amacıyla halkımızın emrinde ve hizmetindedir.

Mensubu olduğumuz medeniyet ve mirasımız olan tarihimizden aldığımız terbiye bize büyük düşünmeyi emrediyor. İşte biz de şehrimiz için büyük düşünüyor, büyük işler yapmayı hedefliyoruz.

İşte şimdi yeni bir yıla başladık. 2010 yılı inanıyorum ki büyük işler, yeni başarılar için iyi bir başlangıç olacaktır.

Bu güne kadar attığımız adımları yeni başarılarla taçlandıracağımız yeni bir dönemin başındayız.

İyi niyet zemininde atılan her türlü adımın karşılığının bereketli olacağına inancımız tamdır.

Daha güzel günlerde, daha güzel haberlerle sizlerin karşısına çıkmak en büyük arzumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşehrilerimize, siz sevgili Antalyalılara kucak dolusu selamve sevgiler sunuyorum.

Sevgili Kepezliler,

Sizlere söz verdiğimiz gibi elbirliği ile güzel bir kent oluşturmak için çalışmalarımıza büyük bir heyecanla devam ediyoruz.

Milletçe güzel bir kurban bayramını daha geride bıraktık. Siz sevgili hemşerilerimizin güzel bir bayram geçirebilmesi için belediyemiz çalışanları bayram boyunca çalıştı. Hep birlikte belediye hizmetleri noktasında sorunsuz, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirdik. Bütün hemşerilerimizin sağlık ve afiyet içinde sevdikleriyle birlikte nice bayramlara kavuşmasını diliyorum.

Bir yılı daha geride bırakıyoruz ve ay sonunda yeni bir yıla merhaba diyeceğiz. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden başarı ile çıkıp milletimizin emanetini devraldığımız günden itibaren halkımızın bize duyduğu güveni asla sarsmadan büyük bir özenle taşımanın gayreti içinde olduk. Bundan sonra da aynı sorumluluk bilinci içinde yolculuğumuza devam edeceğiz.

Kavgacı, çatışmacı bir üslubun taraftarı olmadık. Her zaman uzlaşının, hoşgörünün tarafında olduk. Sorunlarımızı, kısır siyasi çekişmelerin içinde çözümsüzlüğe mahkûm etmedik. Her zaman çözümden yana olduk. Halkımızı bize oy veren- vermeyen diye ayrıma ve ayrıştırmaya tabi tutmadık. Bilakis herkesi kucaklamanın, farklılıkları bütünlemenin mücadelesini verdik.

Her vesile ile halkımızla bütünleştik. Seçimin ertesi gününden itibaren halkımızla iç içe olduk. İyi gününde, kötü gününde onlarla birlikte olduk. Halktan kopuk bir yönetim anlayışımız hiç olmadı. Kapımız da, soframız da gönüllerimiz de herkese açık oldu. Bütün halkımızın gönlünü kazanmaya çalıştık.

İktidar sahibi olmanın halkın hizmetkârı olmak anlamına geldiği düşüncesi ile hareket ettik. Belediyenin halkımıza karşı her zaman sıcak bir yüze sahip olması için çaba sarf ettik. Belediyemize her gelen vatandaşımızın belediyemizden mutlu ayrılması hedefini kendimize koyduk. Personelimizden kusursuz vatandaş memnuniyetini hedeflemelerini istedik.

Gençlerimizi, çocuklarımızı çok önemsedik. Onları geleceğe en iyi şekilde taşımak için adımlar attık. Eğitime ciddi katkılar sağladık. Kadınlarımıza önem verdik. Onlar için sosyal ortamlar oluşturduk.

Kültür ve sanat faaliyetlerine hız kazandırdık. Kepez’i bir kültür şehri haline getirmek için önemli hamleler yaptık. Konferanslar, söyleşiler, konserler, yarışmalar, sanatsal eğitim faaliyetleri, tiyatro ve müzik eğitimi gibi kültürel faaliyetler dönemimizde büyük bir hız kazandı. 

Spora büyük bir önem verdik. Basketbol takımımızın daha başarılı olması hedefini koyduk. Amatör sporlara büyük bir özenle sahip çıktık. Spor altyapısının kuvvetlenmesi için yeni yetenekler bulmak için çalışmalar yaptık.

Yol yapımı, asfalt yapımı, park ve bahçe yapımı, gibi klasik belediyecilik çalışmalarında büyük bir sıçrama yaptık. İmar konularında titiz bir çalışmanın içinde olduk. Kepez’in başlıca imar konularını masaya yatırdık. Ekibimizle birlikte tek tek sorunlarımızın çözümü noktasında çalışmalar yapıyoruz.

Tapu, 2B gibi mülkiyete dayalı problemlerin çözümü noktasında da çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza tapularını vermeye hızla devam ediyoruz.

Böylesi ciddi bir vizyonla çalışmalarımıza yön verdik. 2009 yılını imkânlarımız nispetinde çok iyi değerlendirdik.

2010 yılını ise yeni bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Yeni yıl hazırladığımız projelerimizi hayata geçireceğimiz yeni bir dönem olacak.

Bu yeni projelerle birlikte Kepez’i çok güzel yarınlara taşıyacağımıza gönülden inanıyorum.

2010 yılının sonunda çok daha güzel bir Kepez göreceğiz.

Bugüne kadar ortaya koyduğumuz vizyonla, sorumluluk bilinciyle yolculuğumuza devam edeceğiz.

Kepez’de güzel şeyler oluyor, her yeni günle birlikte daha güzel şeyler olacak…

2010 yılının hepimiz için, ülkemiz, milletimiz ve Antalya’mız için hayırlı olmasını diliyorum…

Bütün hemşerilerimize kalbi sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum…

Yolumuz açık olsun!…

Allah yardımcımız olsun!… 

Sevgili Kepezliler

Koyduğumuz büyük hedeflere ulaşmak için çıktığımız hizmet yolculuğumuza bütün hızımızla devam ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi 21. Asrın güzel Antalya’sına yaraşır bir Kepez’in inşası için çalışıyoruz.

Belediyecilik sadece şehrin fiziksel olarak düzenlenmesi değil, şehre fiziksel bir kimlik kazandırırken aynı zamanda bir ruh da kazandırmaktır. Bu bakış açısı etrafında şekillenen belediyecilik anlayışımızla sosyal belediyeciliğe önem veriyor, halkımızın sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi istiyoruz.

Dönemimizde Kepez, sosyal belediyecilik açısından bu güne kadar görmeye pek alışık olmadığı hamlelerle tanışıyor ve tanışacak…

Bildiğiniz gibi ilçemiz genç bir ilçe ve genç nüfusun en yoğun olduğu ilçe. Biliyoruz ki, milletimizin geleceğine yön verecek gençlerimize sahip çıkmak, onların fiziksel ve ruhi gelişimleri ile yakından ilgilenmek aslında ülkemizin yarınlarına sahip çıkmaktır. Sosyal belediyecilik anlayışımızda gençler her zaman farklı oldu ve olmaya devam edecek.

Gençlik ve spor alanındaki çalışmalarımız için Kepez Belediyespor’u çok önemsiyoruz. 1. Lig’de mücadele veren Basketbol Takımımızı bu yıl özenle oluşturduk. Başarılı olması için de her türlü katkıyı sağlıyoruz. İstiyoruz ki ilçemiz başarılı bir basketbol takımıyla öne çıkan bir ilçe olsun. Basketbolun lokomotifliğinde sporla anılan/tanınan bir ilçe olalım. Sporun kuşatıcı, birleştirici ortamında gençlerimize ve çocuklarımıza güzel bir eğitim ortamı sağlamak istiyoruz. Bunun için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz.

ISO belgemizi yeniledik. Türkiye’de sadece üç belediyede bulunan İş ve İşçi Sağlığı Yönetimi Sistemi Belgesi’ni de yine geçtiğimiz ay bir yenilik olarak belediyemize kazandırdık. Belediyemiz böylece halkımıza sunduğu hizmet kalitesini uluslararası standartlar ekseninde tescillemiş oldu.

Geçen ayki meclis toplantılarımızda 2010 yılı bütçemizi hazırladık. 139 milyon liralık bütçemiz hayalcilikten uzak ve gerçekleşme olasılığı geçtiğimiz yıllara nazaran daha yüksek bir bütçe oldu. 2010 yılı bütçemizi iki ana temel üzerine kurduk. Birincisi yatırımlar, ikincisi sosyal belediyecilik. İşte şimdi bir yandan ilçemiz için vaat ettiğimiz yatırımları gerçekleştirirken, diğer yandan da halkımızın sosyal ihtiyaçlarına imkânlarımız nispetinde cevap vermek için çalışacağız.

Bildiğiniz gibi tahmini hazırlanan bütçeler idarelerin gelecekte ortaya koyacakları vizyon ve sahip oldukları misyonu işaret eden belge niteliği taşır. Bütçemiz bu çerçevede incelendiğinde görülecektir ki belediyemiz, 2010’da hem yatırımlarını arttıracak hem de halkımızın evlerinde mutlu, huzurlu bir yaşam sürmelerine ve kültürel etkinliklerle modern bir şehirde yaşamanın güzelliğini ortaya koyma hususunda azami gayreti gösterecektir.

Önümüzdeki ay bildiğiniz gibi özürlüler haftasını kutlayacağız. Sosyal belediyeciliğin en çok önem verdiği kitleler arasında da hiç şüphe yok ki özürlüler yer almaktadır. Bu haftada özürlü vatandaşlarımızla bütünleşmeye dönük faaliyetler yapmayı planlamaktayız. Hedefimiz özürlülerimize de daha güzel bir ortam sunmaktır.

Bu ayda Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümü vesilesiyle kendisini bir kez daha minnet ve şükranla andık. Cumhuriyetimizin gelecek hedeflerini gerçekleştirme uğrunda atacağımız adımlarla büyük Atamızın ruhuna şad etme kararlılığımız bize motivasyon sağlayan en önemli vesilelerden biridir.

Ay sonunda idrak edeceğimiz Kurban Bayramının hepimiz için hayırlı olmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum.

Dolu dolu geçen bir çalışma ayından sonra yine her yeni günü taze bir başlangıç kabul ederek çalışacağımız yeni bir aya merhaba diyoruz.

Her şey daha güzel bir Kepez için. Yolumuz açık olsun!...

Sevgili Kepezliler

Modern dünyanın ulaştığı gelişmiş belediyecilik anlayışını, hizmet kalitesini siz değerli hemşehrilerimize ulaştırabilme azim ve kararlılığıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi belediyeciliği sadece yol, kaldırım yapan, sokakları süpüren, asfalt yapan bir yapı olarak görmüyoruz. Belediyecilik şehrimizin ve insanımızın kalitesine kalite katan, şehrin değerini ve kazanımlarını yükselten bir yerel idari yapılanmadır. Bu bakımdan belediyeciliğe dair temel yaklaşımımız hep bu yönde oldu. İcraatlarımızın temelini de aslında bu anlayış şekillendirmektedir.

Aslolan insanımızın huzur ve mutluluğudur. Biz ilçemizdeki halkımızın hepsinin huzurlu bir ortamda mutlu bir şekilde yaşamalarını istiyoruz.

Yeni öğretim yılı başladı. Bu dönemin bütün öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Çocuklarımız ve gençlerimiz milletimizin yarınlarını oluşturacak yegâne unsurdur. Belediye olarak imkânlarımız dâhilinde eğitime destek verme noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.

Gençlerimize eğitimin yanında kültür, sanat ve sporla farklı bir sosyal ortam sunmayı hedefliyoruz. Belediyemiz yeni dönemde kültürel programlar, kültür etkinlikleri ve sportif faaliyetlerle ilgili güzel çalışmalar yapmayı da ihmal etmeyecektir.

Binlerce yıllık medeniyetimizin içindeki kültürel değerlerle örülü zenginlikleri ortaya çıkarmaya yönelik çalışmalara da ağırlık vermekteyiz. Bu anlamda Nasrettin Hocamız bu dönemde bütün okullarımızı ziyaret ediyor, çocuklarımız ve gençlerimizle buluşuyor ve hoş nükteleriyle onlara kendi öz değerlerimizi anlatıyor.

Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Bu anlamda belediyemizin ücretsiz sağlık taramaları devam ediyor. 1. Etap çalışmalarımızla yaklaşık 5000 vatandaşımıza ücretsiz sağlık taraması hizmeti sunuldu. fiimdi ikinci etaptayız.Mahallelerimizi dolaşan sağlık ekibimiz ücretsiz taramalarına devam ediyor.

Belediyemizin asli görevi olan altyapı çalışmalarına da süratle devam etmekteyiz. Asfalt ve yol açma, yağmur suyu drenajı, park yapım, bakım ve onarım çalışmalarına aralık vermeden devam ediyoruz, edeceğiz.

İlçemizin en temel problemi olan imar ve planlama çalışmalarına da özel bir önem vererek çalışıyoruz. Yıllardır çözüm bekleyen sorunları masaya yatırdık ve bunlara arkadaşlarımızla çareler arıyoruz. Tapu ve 2B arazilerinin hukuki sorunlarının giderilmesi için, imarı bekleyen bölgelerimizin imar sorunlarının çözümü için durmaksızın çalışıyoruz. Bu problemleri de zaman içinde çözüyor ve çözeceğiz.

Meslek Edindirme Kurslarımız; Varsak ve Sakarya başta olmak üzere 5 ayrı merkezde Ekim ayı başı itibariyle eğitime başladı. Yaklaşık 1.500 vatandaşımız şimdi bu merkezlerde sanat ve meslek eğitimi alıyor. Bu kursların zamanla istihdam ve işsizlik sorununa da çare olacağını düşünüyoruz.

Azim ve kararlılıkla modern bir şehir inşa etme hedefiyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Her şey canımız gibi sevdiğimiz halkımız için.

Her şey Kepez için diyor bütün halkımıza,bütün hemşehrilerimize selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


Sevgili Kepezliler,

Bir ay aradan sonra bültenimizin ikinci sayısıyla siz değerli hemşerilerimizin karşısındayız.

Geçtiğimiz ay yine çok yoğun çalışmalar yaptığımız hareketli bir dönemdi. Bütün kadrolarımızla gecemizi gündüzümüze katarak sizin için çalışıyoruz.

Elinizdeki bu bültende çok yoğun geçen bir ayın kısa özetini bulacaksınız.

Seçim kampanyamızda bütün vatandaşlarımız için daha güzel bir KEPEZ vaat etmiş, sizden bu hedefe ulaşmak için oy istemiştik.

İşte şimdi bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bir yandan rutin belediye hizmetlerini yaparken diğer yandan da vaat ettiğimiz projelerin planlarını ve alt yapılarını hazırlıyoruz.

İnşallah kısa bir süre sonra yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar semerelerini verecek ve ilçemizin yüzü değişmeye başlayacak.

Parklarıyla, bahçeleriyle, caddeleriyle, yollarıyla, meydanlarıyla, her türlü sosyal donatı alanlarıyla örnek olabilecek bir KEPEZ göreceğiz.

Elbette ki Kepez’ in en büyük problemi olan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarımız sürüyor.

Vatandaşlarımıza tapuları verilmeye devam ediyor.

2B arazilerininhukukirin saygılaproblemleri ile Tapu iptalleri nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımızın durumları da belediyemiz tarafından yakından takip edilmektedir. Söz konusu sorunların çözümü konusunda hükümetimizle temas halindeyiz.

Belediye olarak gençlik ve spora verdiğimiz destek devam etmekte. Özellikle yaz spor okullarımız çocuklarımız ve gençlerimiz için çok faydalı hizmetler üretmektedir.

Kültür sanat faaliyetlerimiz de bütün hızıyla devam etmektedir. fiehirleşmenin en önemli kriterlerinden biri de kültür sanat faaliyetlerinin canlılığı ve derinliğidir. Bu bakımdan belediye olarak kültür ve sanat faaliyetlerine büyük bir önem vermekteyiz. Her geçen gün yepyeni kültür ve sanat etkinlikleriyle halkımıza yeni ufuklar açmanın gayreti içindeyiz.

Ramazan ayı boyunca halkımıza önemli bir kültür etkinlikleri sunacağız.

Hepimizin ortak değeri olan idrak edeceğimiz Ramazan ayımızı siz değerli hemşehrilerimizle bütünleşmenin, birlik ve beraberliğimizi derinleştirmenin önemli bir unsuru olarak görüyoruz. Bu vesile ile sizleri, büyük bir coşku içinde geçireceğimiz Kepez Belediyemizin Ramazan etkinliklerine davet ediyoruz. 

Mübarek Ramazan ayının bütün hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor hepinize en derin saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.

Sevgili Kepezliler

Kepez Belediyemizin faaliyetlerini tanıtacağımız yeni yayın organımız KEPEZVİZYON Bültenimizin ilk sayısıyla siz değerli hemşerilerimizin karşısındayız.

“İşimiz Hizmet; Gücümüz Millet” sloganıyla yola çıkan bizler, her yeni günü taze bir başlangıç kabul ederek büyük bir heyecanla halkımız için hizmet üretmeye devam ediyoruz.

Bildiğiniz gibi 29 Mart 2009 Yerel seçimleriyle ilçemizde yepyeni bir dönem başladı. Bu yeni dönemde merkeze halkımızın huzur mutluğunu alarak insan odaklı yönetimin en güzel örneklerini ortaya koymanın gayreti içinde olacağız.
Dünyanın en modern şehirlerindeki belediyecilik anlayışını Kepeze taşıyabilmek için bütün ekibimizle gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız.

SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ;
Görev süremiz boyunca halkımızın sevincine ve kederine ortak olarak halkımızla bütünleşmenin mutluğunu yaşayan bir belediyecilik anlayışını egemen kılacağız.

Makamların gözlerimizi büyüleyici cazibesine asla kapılmadan bu makamları emanet olarak kabul edecek halka hizmet etmenin vesilesi olarak göreceğiz.

Halkımızı, kendilerine hizmet etme onurunu bize nasip eden yüce yaratıcının bize bir emaneti olarak görecek halka hizmeti hakka hizmet düsturunu temel ilke olarak kabul edeceğiz.

Her hal ve şart altında üzerine hiçbir gölgenin düşmediği adalet anlayışımızla milletimize hizmet yolculuğumuzu sürdüreceğiz.

Halkımızın gönüllerine taht kurmanın en büyük devlet olduğu hakikatinin altını her vesile ile çizeceğiz.

Birlik ve beraberliğin milletimizin istikbali için en büyük saadet olduğu bilinciyle halkımızın tamamını kucaklayıcı adımlar atacağız. Herkesin belediyesi, herkesin başkanı olduğumuzu her adımımızda gösteren bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz.

Hedefimiz, en küçüğünden en büyüğüne kadar mutlu ve mesut insanlardan oluşan bir Kepez’i inşa etmektir. O bakımdan görev süremiz boyunca herkesin huzur ve mutluluğu için çalışacağız.

“Vatan sevgisi ona hizmetle ölçülür.” diyen büyük önder Atatürk’ ün bu ölçüsü yine milletimize hizmet yolunda en büyük ışıklardan biri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yolculuğumuza sizlerle birlikte elele, gönül gönüle devam edeceğiz.

İnanıyoruz ki, iyi niyet zemininde attığımız adımlar karşılıksız kalmayacaktır.

Üstün bir emeğin ürünü olan elinizdeki bu bültenimizle sizleri baş başa bırakırken Bütün Kepezlilere, siz değerli gönüldaşlarımıza yürek dolusu sevgiler sunuyorum. Geleceğimiz aydınlık, yolumuz açık olsun!... Allah yardımcımız olsun…

Yukarı